IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 736
|
čitano: 246.616
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
mariolla79 kaže...
Gravyri kaže...
Nebi rekao, svaki elek. Uredaj mora imat 24mj jamstvo, Direktiva ne obavezuje proizvođača, nego trgovca. I odnosi se samo na potrošače. Dakle na fizičke osobe. Tako da svaki apple proizvod kupljen u eu imate pravo na 24mj jamstva

 znaci makar na jamstvu od tcoma stoji 12 mjeseci kao i na njihovom webu ja mogu nakon 12 mjeseci odnjet phone u tcom ak odapne i imam jamstvo ili?

Naravno da imas, ko god da ti kaze da nemas lupa gluposti

 

link

 

vec je to prozvakano bezbroj puta: "ZAKONSKO MINIMALNO JAMSTVO NA UREDAJE U EUROPSKOJ UNIJI JE 24 MJESECA"

 

proizvodaci mogu davati jamstvo koliko god zele, 0 dana ili 100 godina, ti uvijek imas minimalno 24 mjeseca i gotovo

 

 

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
2 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Pozz planiram kupiti iphone 13 mini pa me zanima baterija koliko je držala .
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:38 (Cro0212).
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Slao sam iphone 12 nakon nekakvih 16 mjeseci na servis preko HTa, zaprimili, popravili, nitko nista nije pitao. Garancija je 24 mjeseca. Ne moze Appleova odluka biti iznad zakona. Na kraju krajeva, nije moj problem, mene kao potrosaca, utjerivanje te garancije. Zato postoji trgovac i neka se oni dogovaraju sa Appleom sto i kako nakon 12 mjeseci. Koliko znam i Sony ima samo 12 mjeseci na PS i Dualsense pa su mi Dualsense zamijenili nakon skoro 2 godine bez ikakvih pitanja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 18:16 (siljo90).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Cro0212 kaže...
Pozz planiram kupiti iphone 13 mini pa me zanima baterija koliko je držala .

 ja sam ga imo i drži čitav dan.. odnosno punio sam ga pred spavanje. 

11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Više od toga jel' Android ili iOS bolji me nervira to što Apple pravi budale od nas Hrvata.

https://support.apple.com/hr-hr/HT207254

 

Kako je uopće legalno nešto reklamirati i onda tu istu uslugu koju si reklamirao nedopustiti u zemlji u kojoj je reklamiraš?! 😒

 

Općenito je suludo da više od pola Apple usluga nije podržano u Hrvatskoj dok te iste usluge su podržane u npr. Sloveniji (znači nije do veličine tržišta).

 

Do kad će Apple od Hrvatskih kupaca praviti budale jer imaju grudge prema jednom od Hr. telekoma od prije 10 godina??

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Još jedan pokazatelj koliko je Appleu stalo do Hrvatskog tržišta. Upoznati su sa problematikom od samog premijera i ništa se nije promijenilo u četri godine.

Izgleda nažalost dok se zakonski to ne regulira na razini EU-a, ništa se neće promijeniti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Ha, gle, isto je i s Google-om i njihovim uređajima. Možeš ih kupiti kod nas u trgovinama, ali podrška je nepostojeća. Kupiš Pixel za puno skuplje novce nego što je vani, a još ne možeš koristiti niti 5G, niti VoLTE niti VoWiFi, a neće se moći koristiti niti VoNR jer Google službeno ne prodaje svoje uređaje kod nas. Na servis možeš zaboraviti; jedino što možeš je vratiti ga u trgovinu gdje si ga kupio i onda ga onu šalju van na servis, pa to potraje jako dugo. Ako oštećenje ne pokriva garancija, sam moraš pronaći servis u EU koji će pristati na to da im iz Hrvatske pošalješ mobitel, a još će ti to sve i pritom jako dobro naplatiti.

 

Tako da Apple nije jedini; iz nekog razloga velike tehnološke kompanije nas izbjegavaju.

10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Hej, u bjelorusiji možete imati apple tv+ 😂

A tek da vidite popis afričkih država gdje je dostupan 😂
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D naravno, no Google se barem ne pravi da "posluje" u Hrvatskoj za razliku od Applea. Ovi uređaji što se prodaju po nekim kvazi trgovinama je isto kao kad kupiš telefon od Jože sa Njuškala.
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ovo mi isto nije jasno 🤔.

 

Nude usluge koje nisu podržane u Hrvatskoj kao "3 mjeseca free" a usluge tipa Apple Music koji je podržan ne 😒WTF?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Nešto se smrdalo pa molim obrisati ovaj post...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 1:42 (Danchibald).
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ProTeinZ kaže...
lijepo sve nariktam, podesim, idem prebacit esim sa 14 pro na 15 pro, nece, odes na net zatrazis novi kod za esim, tcom neda vise nego treba ici u poslovnicu da ti tamo daju kod za esim
mislim koja p materina.
evo Vi koji ste na tcomu i imate esim nemozete vise od kuce dobiti novi..

 Uskoro će biti opet dostupno da možeš sam od doma to odraditi... 😊

13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

dostupan iOS 17.2

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Jedno pitale, ajfonznalci. Koliko je kamera u iphone 14 pro max bolja od iphone 15 obicnog (pretpostavljam da je) i je li uopće usporedivo to dvoje? 

PSN: user432b2b
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo već tjedan dana na 15 Pro Maxu, prije imao 13 Mini. Nemam što loše napisat, stvarno je vrhunska stvar, ekran fenomenalan (120hZ ali i na suncu lako čitljiv), Kamere (pogotovo nova 5x zoom koja je meni bila jedna od glavnih stvari zašto sam ga i uzeo), baterija koja lako traje cijeli dan, USB-C za brzo šikanje fileov-a na komp. Je košta ali kao pakovanje je stvarno top.

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
malak kaže...

Jedno pitale, ajfonznalci. Koliko je kamera u iphone 14 pro max bolja od iphone 15 obicnog (pretpostavljam da je) i je li uopće usporedivo to dvoje? 

 Ne znam kakva je razlika, ako je uopste ima provjeri na google, ali ja nikad ne bih uzeo zadnju generaciju obicnog iphona prije onog iz prosle generacije pro max. Kod pro max je baterija veca, ekran veci, bolja rezolucija, mislim da Cinematic mode ima samo Pro Max, ali provjeri to.

14 godina
neaktivan
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pozdrav, možda glupo pitanje...kupio sam iPhone 15 pro uz koji sam dobio samo kabel. Da li ga mogu uštekati u bilo koji adapter ili moram baš apple od 20w uzeti?

 

Također, ako mi možete reći koji savjet vezano za punjenje, da li da ga ostavljam preko noći na punjacu, da li da punim do kraja uvijek ili nije potrebno...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Možeš uštekati na bilo koji.

 

Uključi optimizirano punjenje. Onda ga slobodno možeš ostavit preko noći. Ako baš želiš pazit na bateriju, ograniči punjenje na 80% jer je to najzdravije. No ja smatram da to nije potrebno jer uživaj i ne brini o bateriji. Ona se lako zamijeni u servisu. Samo uključi optimizirano punjenje i stavljaj ga na punjač prije nego što padne na 20% i miran si dugo godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 0:15 (Marko :D).
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Iako nije tema, prvi renderi iPhone 16 modela mišljenja?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

Iako nije tema, prvi renderi iPhone 16 modela mišljenja?

Zanimljiv pristup novim dizajnerskim pogledima u pokušaju biti prepoznatljiv, ali kako kada već drugi brandovi imaju sličan izričaj?! 

U kontekstu ove žute, meni se prije vidi kao zelena, ako bi to bila nova boja Ultra modela, kupujem na neviđeno, kao i što bih u beli zvao na prve tri karte! 

 

Obzirom će Pro Max i Ultra modeli imat jebenica periskopsku kameru, ovo su "samo" na moju veliku žalost samo Pro modeli, nadajmo se u budućnosti samo najboljem! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

Iako nije tema, prvi renderi iPhone 16 modela mišljenja?

Stražnju stranu jednog od modela sam već vidio negdje...

9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pozdrav Ekipa,

  • novi ponosni vlasnik Iphone 15 pro max - četiri stvari me interesiraju:
  • Prelazim sa androida - prvi puta iphone ikad - ima li nešto da treba pogledati, znati, itd...
  • Druga stvar - ima li netko osiguranje za mobitel - revolut - laqo - ili slično - da se ne moram brinuti za lom i slično (imam protector i službenu magsafe maskicu ali svejedno)
  • Punjač* - trebam li kupiti neki novi brick obzirom da imam brick koji je usb c
  • I zadnje - slušalice-sat - da ili ne - šta, kako - gdje zašto? Preporuke i slično

 

Znam da je puno pitanja ali ovo mi je strana zemlja hoću smo sve maksimalno iskoristiti i da mi je sve tip top da ne bude prešao na iphone i sranje je zato što ja ne znam nešto..

 

L.p

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Baldric kaže...

Pozdrav Ekipa,

  • novi ponosni vlasnik Iphone 15 pro max - četiri stvari me interesiraju:
  • Prelazim sa androida - prvi puta iphone ikad - ima li nešto da treba pogledati, znati, itd...
  • Druga stvar - ima li netko osiguranje za mobitel - revolut - laqo - ili slično - da se ne moram brinuti za lom i slično (imam protector i službenu magsafe maskicu ali svejedno)
  • Punjač* - trebam li kupiti neki novi brick obzirom da imam brick koji je usb c
  • I zadnje - slušalice-sat - da ili ne - šta, kako - gdje zašto? Preporuke i slično

 

Znam da je puno pitanja ali ovo mi je strana zemlja hoću smo sve maksimalno iskoristiti i da mi je sve tip top da ne bude prešao na iphone i sranje je zato što ja ne znam nešto..

 

L.p

 Sampion ;) Kupio bi sat ili slusalice zato sto ti neko kaze? Valjda ti znas da li ti trebaju ili...

Imam osjecaj da si ga kupio i napisao ovaj post samo radi prve recenice :)

zasto si ponosan? Jer imas iphone? 

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Baldric kaže...

Pozdrav Ekipa,

  • novi ponosni vlasnik Iphone 15 pro max - četiri stvari me interesiraju:
  • Prelazim sa androida - prvi puta iphone ikad - ima li nešto da treba pogledati, znati, itd...
  • Druga stvar - ima li netko osiguranje za mobitel - revolut - laqo - ili slično - da se ne moram brinuti za lom i slično (imam protector i službenu magsafe maskicu ali svejedno)
  • Punjač* - trebam li kupiti neki novi brick obzirom da imam brick koji je usb c
  • I zadnje - slušalice-sat - da ili ne - šta, kako - gdje zašto? Preporuke i slično

 

Znam da je puno pitanja ali ovo mi je strana zemlja hoću smo sve maksimalno iskoristiti i da mi je sve tip top da ne bude prešao na iphone i sranje je zato što ja ne znam nešto..

 

L.p

Ad1; čestitam na prelasku u  tabor, budem se potrudio odgovoriti čim više. 
Ad2; u principu poprilično si nedorečen kolega, nabaci koju specifikaciju koja te dosta dobro opisuje. Ja recimo jako puno hodam i za praćenje koraka koristim ”Pedometer++” aplikaciju, fantastična za ono što meni treba! Za ostalo, po tvojim preferencama koje budeš taksativno pobrojao. 
Ad3; nikada nisam uzimao nikakvo osiguranje, moj skromni su jektivan dojam, porez na budale pogotovu ako si pažljiv u korištenju, nikada ti neće trebati ništa osim dobrog kućišta. Uvijek za prve dvije godine uzimam original ona gumirana neke lude boje (na XS Max sam imao onu ”Melow Yellow” boju). 
Ad4; ja sam iPhone XS Max punio na punjač iPada Air, neznam koliko je bio snage, uzmi jedan od barem 25W ako sam dobro naveo snagu, ili čak 30W, nećeš pogriješiti. Ako netko koristi punjače drugih brandova, koji nisu certificirani kao ”ANKER” i slični sam riskira na svoju odgovornost, koliko ja znam. 
Ad5; ja imam slušalice naglavne, planiram u dogledno vrijeme uzeti i jedne inear za situacije dok hodam. U planu je bio  Watch Ultra ove godine, ali ću svejedno sačekati iPhone 16 Ultra kao i uru, jer ta trifecta je super hvale vrijedna, kada imaš ekosistem ispunjen u potpunosti. Preporučam svakako. Ne bih preporučio korištenje dok se vozi bicikl, postalo Zakonom o sigurnosti prometa i cestama kažnjivo djelo prekršajnog oblika, bezveze ostaneš bez hrpe €urića. 

Ad6; ako još bude što trebalo samo slobodno pucaj i postavljaj pitanja! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Moje iskustvo sa airpodsima je katastrofa. Kupio ih u 6 mjesecu ove godine, zadnji model, u 11 mjesecu mi malo prepozna, malo ne lijevu slušalicu. Pokušao sam sve metode reseta, pair unpair-a, nema što nisam probao. Malo rade i opet aj ća lijeva slušalica. Prestao sam se zamarati s njima, čak mi se ni ne da na servis slati. Izvadio sam iz ladice  samsung galaxy buds+ koje rade nakon 3 godine kao i prvi dan.

 

Što se tiče apple watch-a, ultra mi je super, ali battery life je ubi bože. Nemam životne volje svaki dan puniti fakin sat. Tako da koristim garmin (venu 2 plus), 12+ dana autonomije kao pametan sat i to mi je vrh.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 19:29 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Već dulje vrijeme pratim Balkan Apple Pro i zaista je odličan.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Hvala za preporuku kanal je vrh - par problema koje s kojima se trenutno borim. Whatsapp mi nije povukao razgovore prilikom postavljanja uređaja. Nešto je zastalo i sada mi je ostao whatsapp na starom telefonu (ima back-up i ostavio sam ga zasad tamo - jednostavno sam se prijavio kao da mi je ovo drugi uređaj pa na oba imam chat). I da - Viber nema uopće opciju backupa. Doduše on mi je manje bitan. Druga stvar je slide to type - doslovno sam ubijao brzinom pisanja na Google tipkovnici. Ne vidim da postoji mogućnost na hrvatskom jeziku da se piše "klizanjem". Ostalo je top - baš je premium feel. Kamera je vrh koliko sam stigao probati. A sat si vjerojatno naručujem sutra... Malo je zaqebato kada se mijenja sustav cijeli. Ali može se. Treba očito malo kompromisa. 

*ovo je iskustvo nekog tko koristi Android odkad Android postoji. 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Baldric kaže...

  • Punjač* - trebam li kupiti neki novi brick obzirom da imam brick koji je usb c
  • I zadnje - slušalice-sat - da ili ne - šta, kako - gdje zašto? Preporuke i slično

Svi bu ti punjači radili bez problema, obzirom da sam već pito ovdje, svi živi su mi rekli da su testirali sa non  punjačima i uglavnom im puni mob bez ikakvog "bijelog" dima, mirisa paljevine i sl.

 

A za sluške, nemoj bacat pare bezveze ak ti ne trebaju, u suprotnom uzmi neke bilo koje žičane na Type-C port, jer one znaju duže izdržat i manje se kvare u odnosu na bilo koje BT sluške, a i vjerovatno ćeš možda naletit na neke koje će ti biti muka upariti ih sa mobom, ali pitaj kolee da li radi i line out (ne znam kak da ga drukčije nazovem) preko Type-C USB porta na 15-icama, pogotovo Pro i ProMax modelima

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
7 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pozz,

 

Uzeo sam Iphone 15 i sad bi si htio piknuti i neki sat . 

 

Uzeo bih Apple watch, ali vidim da baterija zaista kratko traje pa bih njega pokupšao izbjeći . 

 

Koliko čitam svi Garmin satovi su kompatibilni s Apple Health appom o ostalim apple appovima(Fitness etc) ? 

 

Ima li netko Iphone u kombinaciji s nekim Garminom(ja gledam Venu 3) pa da podijeli iskustvo ? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
BoomerCRO kaže...

Pozz,

 

Uzeo sam Iphone 15 i sad bi si htio piknuti i neki sat . 

 

Uzeo bih Apple watch, ali vidim da baterija zaista kratko traje pa bih njega pokupšao izbjeći . 

 

Koliko čitam svi Garmin satovi su kompatibilni s Apple Health appom o ostalim apple appovima(Fitness etc) ? 

 

Ima li netko Iphone u kombinaciji s nekim Garminom(ja gledam Venu 3) pa da podijeli iskustvo ? 

 

 

 Ako pogledaš par postova gore, vidjet ćeš da sam napisao da koristim garmin venu 2+ sa IP15. Iskustvo? Pa to je Garmin, nula problema sa spajanjem, notifikacijama bilo čime. Doduše ne koristim Apple Fitness jer je app bezveze, garminovi app(ovi) su ružniji ali daleko više informacija i opcija dobiješ.

 

 

Nadglednik dina
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice