Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.061
|
čitano: 6.441.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

zanemari to gore, obavezno radi refeed, svatko na bilo kakvim kcal deficitarnim dijetama i rezimima gubljenja sala treba imati ukomponiran redoviti refeed/punjenje/carb load/off diet day kako tko naziva, taj dan kalorije na odrzavanju ili blagi suficit (a tjedni deficit prosjek nuzan za fatloss raditi ostalim danima, valjda je jasno)

 

otprilike jednom tjedno ili 10ak dana, vec 2 tjedna je puno i tijelo usporava metabolizam, podize hormone stresa, podize se shbg i sl

 Reefedat se taj dan kvalitetno jel tako, zobene,riža,banana i ostalo voće i tu nagruvat 400g ug uz proteine naravno , znači taj dan nikako naručit pizze,otići do mc donaldsa uništit se u cheezovima i pomesu i kolačima :D 

 mozes se i relativnim junkom napuniti, npr kruh+marmelada nije lose i nece biti velike razlike natrpao 400g uh iz toga ili rize i zobenih... simple ili complex carb nije bitno u ovoj namjeri punjenja glikogena i poticanja tiroide, bitno da je low fat, dakle ne cokolade i sl

 

takoder mozes taj dan zadovoljiti nepce, npr kaufland ima ovaj sorbet, sladoled na bazi voca, 600g zaista fino i obilno dugo se jede a cijela piksa 700kcal 0g masti

ili rumenko sladoled, jedan je mislim 50kcal isto samo secer, natrpaj ih 10... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2024 13:05 (Petar hw).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Zašto ne masti? Ja obično subotom za zadnji obrok roknem pizzu. Nisam primijetio nikakve probleme. Baš me zanima.

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Centar Venier (Sandro), možeš mu se i na instagram javiti i vjerujem da će ti biti od pomoći za leđa.

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Zašto ne masti? Ja obično subotom za zadnji obrok roknem pizzu. Nisam primijetio nikakve probleme. Baš me zanima.

 cilj refeedom je potaknuti metabolizam ugljikohidrata, tiroidu pretvaranje t4 u t3 i napraviti insulin spike (insulin smanjuje kortizol)

 

nije problem pojesti komad-dva pizze 500-1000kcal, problem je ako taj cijeli dan jedes junk i umjesto 500uh 50m 200p pojedes 300uh 150m 200p, nije optimalno jer 200g uh moze dosta znaciti tijelu u tim trenucima

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2024 17:40 (Petar hw).
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kaj je s alkoholom kad si na kemiji, jel se smije konzumirat?
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
Kaj je s alkoholom kad si na kemiji, jel se smije konzumirat?

Nije poželjno kažu 🥲

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

jednako stetan kao naturalcima, jedino kad bi ga bas trebalo izbjegavati je ako se uzimaju oralni aas (idu preko jetre) da se ne radi dodatan stres na jetru

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

zanemari to gore, obavezno radi refeed, svatko na bilo kakvim kcal deficitarnim dijetama i rezimima gubljenja sala treba imati ukomponiran redoviti refeed/punjenje/carb load/off diet day kako tko naziva, taj dan kalorije na odrzavanju ili blagi suficit (a tjedni deficit prosjek nuzan za fatloss raditi ostalim danima, valjda je jasno)

 

otprilike jednom tjedno ili 10ak dana, vec 2 tjedna je puno i tijelo usporava metabolizam, podize hormone stresa, podize se shbg i sl

 Da, ako si agresivan s deficitom i nisko s UH, onda da, ili poslije duzeg vremena..Ocito je lik u jacem deficitu s tih 2000 kcal, dok bi meni bio blagi deficit jer sam veoma neaktivan.. oko 2500 odrzavanje, 500kcal nije agresivan deficirt..

 

kao sto rekoh, tijelo ne radi na taj nacin, nego se svi procesi odvijaju u isto vrijeme, tako da da li ces mrsaviti ili ne ovisi iskljucivo kalorijski unos kroz duze vrijeme..

 

 ok nisam znao kakvo je pocetno stanje, ako gubi kg onda znaci da je u velikom deficitu

 

ako ides jako agresivno, tek onda ima smisla raditi 2 dana refeed u tjednu, ako imas blagi deficit i sporo zelis rezati, nemas potrebe za refeedovima, tj nisi ih "zasluzio" kako bi se reklo.

 

ili ces svaki dan unositi jednak broj kalorija, ili ces raditi rotaciju, ili ces ici jako low, pa onda refeedove, nebitno je u konacnici, osim sto ti psiha moze patiti i performanse u teretani/svakodnevnom zivotu

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2024 5:18 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

zanemari to gore, obavezno radi refeed, svatko na bilo kakvim kcal deficitarnim dijetama i rezimima gubljenja sala treba imati ukomponiran redoviti refeed/punjenje/carb load/off diet day kako tko naziva, taj dan kalorije na odrzavanju ili blagi suficit (a tjedni deficit prosjek nuzan za fatloss raditi ostalim danima, valjda je jasno)

 

otprilike jednom tjedno ili 10ak dana, vec 2 tjedna je puno i tijelo usporava metabolizam, podize hormone stresa, podize se shbg i sl

 Reefedat se taj dan kvalitetno jel tako, zobene,riža,banana i ostalo voće i tu nagruvat 400g ug uz proteine naravno , znači taj dan nikako naručit pizze,otići do mc donaldsa uništit se u cheezovima i pomesu i kolačima :D 

 vidi, ako su kalorije iste, nebitno je da li je "clean" ili junk hrana, jedino s junjkom mozes nakupiti vise vode na sebe pa sutra budes malo voden, i to je to. na fatloss ne utjece

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Ja bas idem agresivno. Navecer kad stomak krene plakat od gladi bas bude tesko. Nekad pojedem 1600kcal nekad 2000, i to sve toliko clean hrane da budes gladan cim pojedes. Danas sam stao na vagu opet. 82.2kg početna je bila 86.1 prije 12 dana. Vikendi su najgori kad nema gyma dosta vremena u kuci i ono obitelj jede krosane sa cokoladom, pizze. Ali ono jak sam u glavi još 2 tjedna ovako. Već sad absi su jako vidljivi. 

 

Moje kalorije prije deficita su bile na 3500 do 4000 svaki dan od 10mj 2022 godine, 450g ug, 180g proteina i 100g masti, a sad to bude 1700kcal 150g ug, 150 do 200g proteina i 50g masti, cardio + gym preko tjedna. Jel smijem ubacit u ručak mljeveno juneće meso i špagete? Msm na klasični bolognese umak sa špagetama, ovako svaki dan riba,piletina,junetina, prilog malo pečenog krumpira, ujutro whey malo zobenih, posljepodne skyr i malo jagoda, navečer jaja ili sardine/tuna u konzervi 1 šnita crnog kruha. Ugla svaki dan isti haha... 

 najgore ici gladan spavati. jos ako san pocne ispastati zbog toga...

 

ako te muci vecernja glad - prebaci znacajniji dio dnevne hrane za veceru/direktno prije spavanja, manje jedi preko dana a onda prije spavanja vise, npr 200-300g mesa i 500g krumpira i hrpa paradajza ili krastavaca, pojedes krumpir + meso a kasnije krastavcima (njih se jede neograniceno, bez racunanja) punis trbuh do zasitnosti i odes spavati. obilan i zasitan obrok prije spavanja a svega 700kcal...

 najjedostavniji recept za to je da.. ako mozes, a vecina ljudi moze, sve ostalo su isprike, da prvi obrok pomaknes sto kasnije, tipa ja mogu da ne jedem do 17-18h bez problema,  i jedem do nekih 00-1. nije ciljano IF, ali ako vec nisam gladan, zasto ne iskoristit

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
Cordas kaže...

Zašto ne masti? Ja obično subotom za zadnji obrok roknem pizzu. Nisam primijetio nikakve probleme. Baš me zanima.

 cilj refeedom je potaknuti metabolizam ugljikohidrata, tiroidu pretvaranje t4 u t3 i napraviti insulin spike (insulin smanjuje kortizol)

 

nije problem pojesti komad-dva pizze 500-1000kcal, problem je ako taj cijeli dan jedes junk i umjesto 500uh 50m 200p pojedes 300uh 150m 200p, nije optimalno jer 200g uh moze dosta znaciti tijelu u tim trenucima

Ima smisla. Obično mi je dosta dobra prehrana na taj refeed day osim te večere. Jučer large Dominos peperoni pizza, zero cola i 5 onih nekih McPopsa iz mcdonalds za desert. I to mi je večera skoro svaku subotu. Ali svi ostali dani i svi ostali obroci sve po ps-u. Puno mi znači mentalno takav jedan obrok tjedno. Kao da dobijem motivacije i energije progurati još jedan tjedan. 

exer1234 kaže...

 Da, ako si agresivan s deficitom i nisko s UH, onda da, ili poslije duzeg vremena..Ocito je lik u jacem deficitu s tih 2000 kcal, dok bi meni bio blagi deficit jer sam veoma neaktivan.. oko 2500 odrzavanje, 500kcal nije agresivan deficirt..

 

kao sto rekoh, tijelo ne radi na taj nacin, nego se svi procesi odvijaju u isto vrijeme, tako da da li ces mrsaviti ili ne ovisi iskljucivo kalorijski unos kroz duze vrijeme..

 

 ok nisam znao kakvo je pocetno stanje, ako gubi kg onda znaci da je u velikom deficitu

 

ako ides jako agresivno, tek onda ima smisla raditi 2 dana refeed u tjednu, ako imas blagi deficit i sporo zelis rezati, nemas potrebe za refeedovima, tj nisi ih "zasluzio" kako bi se reklo.

 

ili ces svaki dan unositi jednak broj kalorija, ili ces raditi rotaciju, ili ces ici jako low, pa onda refeedove, nebitno je u konacnici, osim sto ti psiha moze patiti i performanse u teretani/svakodnevnom zivotu

Rekao bih da ti na isto dođe ići sporo, tj. mali kcal deficit bez refeed dayeva i ići agresivno i imati refeed dayeve. Meni je psihički puno lakše ovako. U biti imam jedan refeed day, nedjelja bi trebala biti isto kao od pon-pot, ali od dosade ne mogu jednostavno tako malo jesti pa sam više na 2.500-3.000 što je meni blizu održavanja ili čak malo ispod pa nije neki problem. 

 

Ali ja sam općenito jako aktivan, uvijek u nekom pokretu i stalno radim neki k. Vjerujem da mi je NEAT jako visok + 4 treninga tjedno. Tako da ovo 2.000 kcal od pon-pet mi je apsolutno izgladnjivanje za tijelo 

 

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nisam nešto pretjerivao danas, 2900kcal, 350 ug, 170p, 80m. Čak mi je i muka jer svi ovi dani na 1700... U petak sam otišao na tenis pri kraju meča osjetio zatezanja u donjem dijelu leđa, jučer bolilo jako. Danas se nisam mogao ustat iz kreveta završio na hitnoj, dobio koktel injekcija da uopće mogu hodati. Istrošenost tijela silni deadlifti i squatovi sa ogromnim kilažama i odeš na fleksibilan sport kakav je tenis gdje imaš nagle pokrete i promjene smjerova i fino disk uhvati živac jer su mi mišići tvrdi i uopće tijelo nema fleksibilnost kakvu bi trebalo imati kod naglih pokreta zaokreta trčanja promjena smjerova itd. Abnormalna bol da ostaneš bez zraka dok se uspraviš. U teretani se nikad ali nikad nisam ozljedio niti približno tome. Utorak deadliftao 180kg sa lakoćom, i odem ovako na tenis i sjebem se pravo, niti sam krivo doskočio niti pao, ma ništa. Normalan meč do kraja i krenulo bolit i na kraju show :D 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mislim da se samo nisi dobro zagrijao. Proći će brzo, već si za vikend ko novi.

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Nisam nešto pretjerivao danas, 2900kcal, 350 ug, 170p, 80m. Čak mi je i muka jer svi ovi dani na 1700... U petak sam otišao na tenis pri kraju meča osjetio zatezanja u donjem dijelu leđa, jučer bolilo jako. Danas se nisam mogao ustat iz kreveta završio na hitnoj, dobio koktel injekcija da uopće mogu hodati. Istrošenost tijela silni deadlifti i squatovi sa ogromnim kilažama i odeš na fleksibilan sport kakav je tenis gdje imaš nagle pokrete i promjene smjerova i fino disk uhvati živac jer su mi mišići tvrdi i uopće tijelo nema fleksibilnost kakvu bi trebalo imati kod naglih pokreta zaokreta trčanja promjena smjerova itd. Abnormalna bol da ostaneš bez zraka dok se uspraviš. U teretani se nikad ali nikad nisam ozljedio niti približno tome. Utorak deadliftao 180kg sa lakoćom, i odem ovako na tenis i sjebem se pravo, niti sam krivo doskočio niti pao, ma ništa. Normalan meč do kraja i krenulo bolit i na kraju show :D 

 A jebaji ga...mene jebe isto Si zglob,vjerovatno kad sam tek posao prvi put nisam znao nista,preseravao s kilazama i od tada se vuce...ja radim vjezbu normalno nema bolova ni nista i onda osjetim nakon 2-3 dana.Smisno je da kod nogometa,odbojke,bicikla me nista ne boli,jedino kad sidnem pocnem ga osjecat....kad izbacim mrtvo i cucanj jedno vrime prestanem ga osjecat.Nista posebno ni strasno,samo iritantno.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 8:49 (hrka11).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Izbacio bi cucanj davnih dana da jebena teretana ima legg pres pod 45 stupnjeva a ne onaj mutavi sjedeci ravni, i nema niti jedne druge dobre sprave za noge, niti hack squat niti palandelum squat, smith masina je u kurcu zescem isto, ima jos za extenziju quada i loze i to je to. Ne volim cucanj satre me. Ali nemam izbora. Nije mi ga ugodno ni raditi niti ista. Prezirem leg day. 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Hoćeš reći da nema alternative čučnju, a da nije presa?

Ajd dobro.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Hoćeš reći da nema alternative čučnju, a da nije presa?

Ajd dobro.

Gdje je tocno napisao da nema alternative?

Samo je napisao da bi radio leg presu da je ima umjesto cucnja....

Origin_Steam: hrka11
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Meni prvo kaj mi padne na pamet bi bio smith hack dobra leg press masina i to je vise manje to. Bugarski ili iskorak bi stavio kao dodatnu vjezbu uz glavni press posto se radi o unilateralnim vjezbama.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Disu videji sa 30+ zgibova da se motiviram za trening leđa ;)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Leg press uopće nije alternativa čučnju.

Know your limits.
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja sam uvjeren da slobodni uteg drugacije/bolje pogađa misic nego kad kilaza ide preko koloture ili po fiksnoj putanji smith hack stovec, prvenstveno jer ce prilikom negativa vise potrgati misicna vlakna obzirom slobodni uteg zahtijeva znacajno vecu stabilizaciju

 

jel se moze izgraditi noge i hackom / smithom? moze, ali slobodni cucanj ce izgraditi bolje. zapravo oko sebe svih ovih godina nisam vidio impresivnih nogu bez cucnja...

 

nemoj da te ova mala ozljedica deprimira ili narusi motivaciju, sve je to dio procesa, odmori pricekaj da prode i rokaj dalje

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 19:57 (Petar hw).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Probao sam se posnimiti za zgibove ali ne mogu danas, jedva 20... Vikend sam proveo ležeći u krevetu dobro pa sam otišao u gym danas uopće. 4 kile dolje u 14 dana i 4cm u struku. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

zanemari to gore, obavezno radi refeed, svatko na bilo kakvim kcal deficitarnim dijetama i rezimima gubljenja sala treba imati ukomponiran redoviti refeed/punjenje/carb load/off diet day kako tko naziva, taj dan kalorije na odrzavanju ili blagi suficit (a tjedni deficit prosjek nuzan za fatloss raditi ostalim danima, valjda je jasno)

 

otprilike jednom tjedno ili 10ak dana, vec 2 tjedna je puno i tijelo usporava metabolizam, podize hormone stresa, podize se shbg i sl

 Reefedat se taj dan kvalitetno jel tako, zobene,riža,banana i ostalo voće i tu nagruvat 400g ug uz proteine naravno , znači taj dan nikako naručit pizze,otići do mc donaldsa uništit se u cheezovima i pomesu i kolačima :D 

 mozes se i relativnim junkom napuniti, npr kruh+marmelada nije lose i nece biti velike razlike natrpao 400g uh iz toga ili rize i zobenih... simple ili complex carb nije bitno u ovoj namjeri punjenja glikogena i poticanja tiroide, bitno da je low fat, dakle ne cokolade i sl

 

takoder mozes taj dan zadovoljiti nepce, npr kaufland ima ovaj sorbet, sladoled na bazi voca, 600g zaista fino i obilno dugo se jede a cijela piksa 700kcal 0g masti

ili rumenko sladoled, jedan je mislim 50kcal isto samo secer, natrpaj ih 10... 

 ovo sto si nabrojao nije junk... 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Zašto ne masti? Ja obično subotom za zadnji obrok roknem pizzu. Nisam primijetio nikakve probleme. Baš me zanima.

 ma pizza je ok, refeed zapravo ne mora znaciti samo punjenje UH, nego vise kao punjenje kalorijama.

ali bitno je znati da li ti treba refeed ili ne... ako mozes nastaviti dalje po starom, cemu onda? pici s defkom dok ne dodjes do platoa, uradi diet break par dana, i nastavis, vise benefitaw imas od tih par dana odrzavanja nego od jednog natrpanog dana, jer se tijelo stigne pomalo adaptirati na veci unos kalorija, tako da kad nastavis ,oopet imas benefite fatlossa, a udeblajt se neces

 

btw Masti su jedini makronutrijent koji se direktno skladisti kao masnoca

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Hoćeš reći da nema alternative čučnju, a da nije presa?

Ajd dobro.

 hack je kralj, ako to imas, ne treba ti nista vise za quadove

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Što se događa sa zdravim mastima? Jel i one idu u mast odma ili se ipak bolje i brže probavljaju, maslinovo ulje, riba, orašasti plodovi itd... I da koliko se kalorija izgubi prosječnim treningom u teretani, isključivo dizanje tegova bez kardia, tipa radio sam prsa, bench, incline dumbell, fly machine, chest pres machine, triceps malo na kraju, cca 60 minuta, koliko otprilike se znači po treningu sa utezima gubi kalorija?  

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Što se događa sa zdravim mastima? Jel i one idu u mast odma ili se ipak bolje i brže probavljaju, maslinovo ulje, riba, orašasti plodovi itd... I da koliko se kalorija izgubi prosječnim treningom u teretani, isključivo dizanje tegova bez kardia, tipa radio sam prsa, bench, incline dumbell, fly machine, chest pres machine, triceps malo na kraju, cca 60 minuta, koliko otprilike se znači po treningu sa utezima gubi kalorija?  

Uzevši u obzir da samo stajanje sat vremena troši oko 100-120 kalorija, dizanje utega u tih sat vremena potroši barem 400-500. Naravno da to ovisi i o tjelesnoj kompoziciji osobe i težinama koje se dižu, pa neko točno mjerenje ne možeš niti dobiti.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
Cordas kaže...

Zašto ne masti? Ja obično subotom za zadnji obrok roknem pizzu. Nisam primijetio nikakve probleme. Baš me zanima.

 ma pizza je ok, refeed zapravo ne mora znaciti samo punjenje UH, nego vise kao punjenje kalorijama.

ali bitno je znati da li ti treba refeed ili ne... ako mozes nastaviti dalje po starom, cemu onda? pici s defkom dok ne dodjes do platoa, uradi diet break par dana, i nastavis, vise benefitaw imas od tih par dana odrzavanja nego od jednog natrpanog dana, jer se tijelo stigne pomalo adaptirati na veci unos kalorija, tako da kad nastavis ,oopet imas benefite fatlossa, a udeblajt se neces

 

btw Masti su jedini makronutrijent koji se direktno skladisti kao masnoca

Pa lakše mi je ovako, ne moram vikendom se mučiti i razmišljati, jedem što mi se jede, skupim energije i onda stisnem gas od pon-pet. I funkcionira dobro. 

Treba imati na umu, the best diet is the one you can adhere to. 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
BeLLicus kaže...

Što se događa sa zdravim mastima? Jel i one idu u mast odma ili se ipak bolje i brže probavljaju, maslinovo ulje, riba, orašasti plodovi itd... I da koliko se kalorija izgubi prosječnim treningom u teretani, isključivo dizanje tegova bez kardia, tipa radio sam prsa, bench, incline dumbell, fly machine, chest pres machine, triceps malo na kraju, cca 60 minuta, koliko otprilike se znači po treningu sa utezima gubi kalorija?  

Uzevši u obzir da samo stajanje sat vremena troši oko 100-120 kalorija, dizanje utega u tih sat vremena potroši barem 400-500. Naravno da to ovisi i o tjelesnoj kompoziciji osobe i težinama koje se dižu, pa neko točno mjerenje ne možeš niti dobiti.

 Mislin da se manje potrosi u sat vrimena, oko 250, ali mozda se i ja varan. Na bicikli potrosim izmedu 500-600, bar je takav izracun te stacionarne bike. 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
BeLLicus kaže...

Što se događa sa zdravim mastima? Jel i one idu u mast odma ili se ipak bolje i brže probavljaju, maslinovo ulje, riba, orašasti plodovi itd... I da koliko se kalorija izgubi prosječnim treningom u teretani, isključivo dizanje tegova bez kardia, tipa radio sam prsa, bench, incline dumbell, fly machine, chest pres machine, triceps malo na kraju, cca 60 minuta, koliko otprilike se znači po treningu sa utezima gubi kalorija?  

Uzevši u obzir da samo stajanje sat vremena troši oko 100-120 kalorija, dizanje utega u tih sat vremena potroši barem 400-500. Naravno da to ovisi i o tjelesnoj kompoziciji osobe i težinama koje se dižu, pa neko točno mjerenje ne možeš niti dobiti.

Ma kakvi, 250 kalorija plafon. No kao i sve, individualno je i razlikuje se od osobe do osobe.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice