M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

poruka: 9
|
čitano: 1.846
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

Pozdrav,

 

evo ludim vec nekoliko dana. Ne koristim tako cesto macbook, cisto ne osjecam potrebu, i ne znam ga bas koristiti.
Pojavio se jedan problem, datum i vrijeme kad je stavljeno na automatski mi pise 29.11.2023 i vrijeme 4.30 ujutro ili slicno.

Uopce ga ne azurira. Probao umjesto time.apple.com staviti time.windows.com, nema nikakvog ucinka.

Da stvar bude gora, https ne funkcionira kad je vrijeme krivo postavljeno, i onda gubim pristup internetu.
Jedino sto mogu jest rucno napraviti update vremena, ali to je sve.

 

Probao razne sudo komande, bez uspjeha.

Probao ugasiti laptop, pa ga ponovno upaliti, isto.
sudo nvram -c ne pomaze, cak mi javlja nekakvu "Error cleaning firmware variable" gresku s naglaskom na "not permitted"

 

da, imam sve zadnje update.

Sonoma 14.1.1

 

LOL, mora biti neko rjesenje. Da necu morati napraviti nekakav clean install ili slicno? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i v

-vrijeme mora biti točno (inače imaš probleme kao mreža..).

-vjerojanto pogrešan ili isključen timeserver.. upiši domaći npr zg1.ntp.carnet.hr  ili time.googe.com (mada ako si upisivao za win tad to nije to, nešto drugo.. ili si pogrešno natipkao adresu-naziv, npr točka-zarez..)

-npt traži udp 123 port, možda firewall na računalu ili modemu-routeru.. ili ako koristiš vpn koji ne propušta odgovarajući port-sevis.. ali to nije moguć uzrok ako ti je do sad radilo.. tj ovisi-sjeti se, što si mrežnog mijenjao..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 tjedna
offline
Re: M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i v
Imao sam MacBook Air M1, HRPA problema, onih sitnih. Naprimjer, povremeno automatsko isključivanje vanjskog HDD-a, veliki problemi sa Music app i svojom importiranom mjuzom, Photos malo ima, malo nema fotki... datum i vrijeme.... ima toga jako, jako puno. Jedva sam ga se riješio, ne možeš ga tako lako ni prodati.
13 godina
offline
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije
  1. Disable auto date time

  2. Run sudo mv /var/db/timed/com.apple.timed.plist ~/Desktop; sudo reboot
    in the terminal (input your credentials). This will move the plist file to your desktop for backup and restart the macbook.

  3. Enable auto time

  4. Remove .plist file from desktop if everything works

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

Just works....

 
3 3 hvala 0
7 godina
offline
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

$ sudo nvram ResetNVRam=1 && sudo reboot

i onda dodaj pool.ntp.org

 

Ako to nebude prošlo, resetaj PRAM

https://www.macworld.com/article/224955/how-to-reset-a-macs-nvram-pram-and-smc.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 13:27 (CrniPero).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

Apple bi mogao početi prodavati automatsko ažuriranje sata za 99€. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 tjedna
offline
Re: M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i v
Koliki problemi i petljanje oko namještanja najobičnijeg sata. Kad to riješite, probajte MacBook ugasiti, pa dignite poklopac - automatski se pali, još jedna nebuloza.
13 godina
offline
M1 mac, ne zeli automatski azurirati datum i vrije

Pokretač teme nikako da se javi da li išta od predloženog rješava problem, ali se zato množe zombiji s "konstruktivnim" komentarima.

Da, pokvari se i Miele pećnica i BMW i Apple ima bug u softveru. Neš ti zaključka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice