Sklapanje PC konfiguracija - do 400 EUR izdvojena tema

poruka: 10.349
|
čitano: 1.949.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav.

 

Slozio sam ovu konfu (prema nekim konfiguracijama sa foruma) i dosta sam zadovoljan njome.

 

Decki, jel ce to radit i jel valja kaj sam slozio? Takodjer, ovo napajanje moze to podrzat ili je potrebno neko jace?

Ovu konfu bi uzeo prakticki odmah, ali eto, da vidim kaj vi mislite...

 

Hvala na feedbacku,

 

MTF

konfa konfa
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Bit ce dosta to napajanje nemoras se brinut

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

MarkTheFurious

 

- Stavi si neki hladnjak za taj CPU, npr. Spire Kepler rev. 2.

 

- Ostatak je OK.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM. Hvala :D ------
 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
MarkTheFurious kaže...

Pozdrav.

 

Slozio sam ovu konfu (prema nekim konfiguracijama sa foruma) i dosta sam zadovoljan njome.

 

Decki, jel ce to radit i jel valja kaj sam slozio? Takodjer, ovo napajanje moze to podrzat ili je potrebno neko jace?

Ovu konfu bi uzeo prakticki odmah, ali eto, da vidim kaj vi mislite...

 

Hvala na feedbacku,

 

MTF

Mislim da oće,ništa neviodim,aj to malo zumiraj ili nesta smisli da ti moguu 100% reci

Zalman tec
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Valentin17 kaže...

MarkTheFurious

 

- Stavi si neki hladnjak za taj CPU, npr. Spire Kepler rev. 2.

 

- Ostatak je OK.

Planiram kupiti u Diskont24, oni nemaju taj cooler, jel moze umjesto njega ovaj:

 

http://diskont24.com/product.php?productid=123928&cat=407&page=1

 

 

10 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

bok svima da li se isplati uzeti ovaj gamer komp sa njuskala  http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/phenom-ii-x4-965-be-gamer-povoljno-oglas-9194554  ili slagati novi ??

silvio
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
hahhaajaads kaže...

bok svima da li se isplati uzeti ovaj gamer komp sa njuskala  http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/phenom-ii-x4-965-be-gamer-povoljno-oglas-9194554  ili slagati novi ??

ako je u njemu kako kae da,uzmi si ga,ali nemoj ako nema garanciju!

Zalman tec
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Zalman_Dude kaže...
MarkTheFurious kaže...

Pozdrav.

 

Slozio sam ovu konfu (prema nekim konfiguracijama sa foruma) i dosta sam zadovoljan njome.

 

Decki, jel ce to radit i jel valja kaj sam slozio? Takodjer, ovo napajanje moze to podrzat ili je potrebno neko jace?

Ovu konfu bi uzeo prakticki odmah, ali eto, da vidim kaj vi mislite...

 

Hvala na feedbacku,

 

MTF

Mislim da oće,ništa neviodim,aj to malo zumiraj ili nesta smisli da ti moguu 100% reci

CPU: AMD Athlon II X4 750K

MBO: Asrock FM2 FM2A75M-DGS R2.0

GPU: VC Sapphire AMD Radeon HD7790 1 G DDR5 PCI-E Dual-X OC version, 128 bit, 2 slot active, Lite

RAM: Kingston ValueRAM DDR3 SDRAM Non-ECC (4GB, 1600 MHz, PC3-12800), Singe rank, unbuffered CL11

HDD: WD Blue HDD Desktop (3.5", 500GB, 16MB, SATA III-600)

PSU: Corsair PSU, 430W, CX Series

Case: MS Logic A30 kuciste bez napajanja

 

 

10 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

a jeli se isplati ga uzet bez garancije ? posto ima jaku grafu i proc..

 

silvio
10 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
MarkTheFurious kaže...
hahhaajaads kaže...

a jeli se isplati ga uzet bez garancije ? posto ima jaku grafu i proc..

 

Jesi mislio cijeli komp ili nesto drugo? Garanciju mi daju po komponentama (vecina 2 god), a za cooler je 12 mjeseci.

Onda ga uzimaj,samo pazi da nedobiješ kučište i u njemu ciglu ;)

Zalman tec
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ma Dobro Ja Zivim Blizu Pa Cu Osobno Doc Po Njega ! I Naravno Isprobat ! 

 

Hvala ti puno{#}

silvio
10 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
hahhaajaads kaže...

Ma Dobro Ja Zivim Blizu Pa Cu Osobno Doc Po Njega ! I Naravno Isprobat ! 

 

Hvala ti puno{#}

Ništa,good luck!!!{#}

Zalman tec
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Neznam jel se sjecate,ali uglavnom slažem onu mini-itx konfiguraciju. Kupio sam onu matičnu od boya MSI B75IA-E33.Pošto ću koristiti integriranu grafičku (na ljeto bi možda uzeo neku grafičku) mislio sam uzeti I5 3570K. Ima hd4000 i čini se dosta bolji od i3 s hd400 , i taj I5 nebi morao mjenjeti dosta dugo .Jel bi radio on dobro na ovoj mojoj matičnoj,nebi ga overclockao dok je na ovoj matičnoj.


Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

baš i nebi takav proc na takvu slabu matičnu...

PCE nick: FRipper
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Zašto ne? Malo sam gledao na internetu dosta ljudi ima taj procesor na toj ploči. Mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema ako ne overclockam procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
laux kaže...

Zašto ne? Malo sam gledao na internetu dosta ljudi ima taj procesor na toj ploči. Mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema ako ne overclockam procesor.

Cemu onda kupovat 3570K kad ga neces clockat?

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
laux kaže...

Zašto ne? Malo sam gledao na internetu dosta ljudi ima taj procesor na toj ploči. Mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema ako ne overclockam procesor.

ti ljudi baš nisu čisti...jer ja znam da ta ploča gori i sa non k procesorima....

PCE nick: FRipper
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Molim vas pomoć oko kompa.

 

Kolega bi uzeo komp prvenstveno za gaming, multimediju i klasično pisanje u word-u, excelu i to...

 

Buđet s kojim raspolaže je maximalno 2500 kn.

 

Monitor i tipkovnicu ima, samo kutija mu treba

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav ljudi novi sam na forumu i trebam pomoc oko novih komponenti do 3000kn.Davno sam prestao pratiti stvari pa vise neznam sta uzeti :/ moja konfiguracija je

Proc Intel® Core™2 Duo Processor E4300(2M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB
Graficka Nvidia GTX 260
Memorija 4 gb 800 MHz
Napajanje SeaSonic 430W
monitor Philips Brilliance 200WP (1680x1050)
2 harda 80 i 160 gb(nove hardove ne bih uzimao jer su mi ova dva dovoljna)


ove stvari su mi zapele za oko
Proc AMD CPU Trinity A6-Series X2 5400K (3.60GHz, 1MB, 65W, FM2) Box, Black Edition, Radeon TM HD 7540D
Memorija G.SKILL DDR3 1600MHz 4GB (2x2) Ripjaws series, F3-12800CL8D-4GBRM
Grafička kartica SAPPHIRE Video Card Radeon HD 7850 GDDR5 2GB/256bit, 860MHz/1000MHz
Maticna Asrock 970 Pro3 - AMD 970, AMD SB950
Kuciste Thermaltake Versa II

 

Na kompu najvise igram igrice vecinom LoL i Warframe,

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Dr.K kaže...

Molim vas pomoć oko kompa.

 

Kolega bi uzeo komp prvenstveno za gaming, multimediju i klasično pisanje u word-u, excelu i to...

 

Buđet s kojim raspolaže je maximalno 2500 kn.

 

Monitor i tipkovnicu ima, samo kutija mu treba

 

Hvala!

2517 kn, futura-it

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
IcarusCrow kaže...

Pozdrav ljudi novi sam na forumu i trebam pomoc oko novih komponenti do 3000kn.Davno sam prestao pratiti stvari pa vise neznam sta uzeti :/ moja konfiguracija je

Proc Intel® Core™2 Duo Processor E4300(2M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB
Graficka Nvidia GTX 260
Memorija 4 gb 800 MHz
Napajanje SeaSonic 430W
monitor Philips Brilliance 200WP (1680x1050)
2 harda 80 i 160 gb(nove hardove ne bih uzimao jer su mi ova dva dovoljna)


ove stvari su mi zapele za oko
Proc AMD CPU Trinity A6-Series X2 5400K (3.60GHz, 1MB, 65W, FM2) Box, Black Edition, Radeon TM HD 7540D
Memorija G.SKILL DDR3 1600MHz 4GB (2x2) Ripjaws series, F3-12800CL8D-4GBRM
Grafička kartica SAPPHIRE Video Card Radeon HD 7850 GDDR5 2GB/256bit, 860MHz/1000MHz
Maticna Asrock 970 Pro3 - AMD 970, AMD SB950
Kuciste Thermaltake Versa II

 

Na kompu najvise igram igrice vecinom LoL i Warframe,

x2 + 7850 i ne ide baš....niti ide na to ploču taj procesor...

 

hardovi su ti SATA? dvdrw je SATA?

 

kučište ne bi svoje ostavio?

PCE nick: FRipper
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 11:30 (FakeDeath).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

jedan hard je IDE a drugi SATA , DVDRW je isto IDE

a sto se tice kucista mozda i bih ostavio, ali mislim sve novo uzeti a staro ostaviti rodici za faks( osim hardova)

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

pa ove IDE nemreš spojiti na novo...

 

Evo ovako onda:

 

Ostavi svoj hdd koji je SATA, te ostavi svoje napajanje, a ostalo novo

 

Procesor AMD Athlon II X4 750K

Cooler LC Power LC-CC-95

Gigabyte MB GA-F2A85XM-HD3 S. FM2

Kingmax DIMM 4GB DDR3 1333MHz

LITE ON Internal ODD

SAPPHIRE Video Card Radeon HD 7850 GDDR5 1GB/256bit

Zalman micro tower case black

 

Futura-It.hr 3070Kn Besplatno dostave i sastave ako treba

PCE nick: FRipper
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 12:12 (FakeDeath).
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Thanks man! :)

11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

molim da mi slozite procesor,maticnu,graficku i ram! do 1000 kuna ne vise. obnavljam konfu stariju malo. za gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Lijepi pozdrav svima.

 

Zamolio bih vas ako me možete savjetovati što je isplativje, uzeti matičnu ploču bez integrirane grafike, ali sa boljim procesorom gdje će osrednja grafička( npr .HD 6670) biti ugrađena kasnije ili uzeti matičnu ploču te CPU sa integriranom grafikom.

 Radi se o ovome:

1.Procesor sa integriranim grafičkim podsustavom:

 CPU

 Matična

 

2. Bolji CPU bez integriranog grafičkog podsustava, kasnije nadogradnja grafičke kartice:

CPU

Matična ista i ne bih je mijenjao.

 

E sad me još zanima da li ću ja imati sliku na monitoru na toj matičnoj u ovome drugom slučaju. Ako ne, onda imam starih grafički koje rade koje će mijenjati novu dok ne nabavim. Ovdje sam pročito da takva matična nema na sebi integriranu gariku, ali pri ugradnji CPU-a sa grafikom možeš imati sliku na monitoru.

 

Malo sam neobrazovan sa ovim novim matičnim pločama i CPU-ima, zato vas molim da me ispravite ako sam u krivu i velika HVALA!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Karlo.barcelona kaže...

molim da mi slozite procesor,maticnu,graficku i ram! do 1000 kuna ne vise. obnavljam konfu stariju malo. za gaming

šališ se ili?

 

jer za tu lovu teško bude neki gaming...a u ostalom hdd ti je SATA?

 

ako je onda eventualno ici na

 

Procesor AMD A4 X2 4000

MSI A55M-E33,FM2,D3,S2,U2,VGA,HDMI

Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 4GB

 

981Kn

 

iako radje da za tu lovu trazis nesto polovno, neki intel dual core E,neka jeftina ploča, nekih 4gb rama te neku grafu tipa 4670/6670

PCE nick: FRipper
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 20:29 (FakeDeath).
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
kunoslav kaže...

Lijepi pozdrav svima.

 

Zamolio bih vas ako me možete savjetovati što je isplativje, uzeti matičnu ploču bez integrirane grafike, ali sa boljim procesorom gdje će osrednja grafička( npr .HD 6670) biti ugrađena kasnije ili uzeti matičnu ploču te CPU sa integriranom grafikom.

 Radi se o ovome:

1.Procesor sa integriranim grafičkim podsustavom:

 CPU

 Matična

 

2. Bolji CPU bez integriranog grafičkog podsustava, kasnije nadogradnja grafičke kartice:

CPU

Matična ista i ne bih je mijenjao.

 

E sad me još zanima da li ću ja imati sliku na monitoru na toj matičnoj u ovome drugom slučaju. Ako ne, onda imam starih grafički koje rade koje će mijenjati novu dok ne nabavim. Ovdje sam pročito da takva matična nema na sebi integriranu gariku, ali pri ugradnji CPU-a sa grafikom možeš imati sliku na monitoru.

 

Malo sam neobrazovan sa ovim novim matičnim pločama i CPU-ima, zato vas molim da me ispravite ako sam u krivu i velika HVALA!

 

 

ako ideš na opciju 2 koja bi bila bolja...neces imati slike bez dodatne grafe...i ako ti je sadašnja grafa PCIe onda idi na tu opciju pa skupljaj lovu za bolju grafu neku tipa 7770/7790/7850....jer ipak opcija 1 je preslaba i sa grafom i sa procesorom

 

ddr3 memoriju i hdd sata imaš?

PCE nick: FRipper
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 20:32 (FakeDeath).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
FakeDeath kaže...
kunoslav kaže...

Lijepi pozdrav svima.

 

Zamolio bih vas ako me možete savjetovati što je isplativje, uzeti matičnu ploču bez integrirane grafike, ali sa boljim procesorom gdje će osrednja grafička( npr .HD 6670) biti ugrađena kasnije ili uzeti matičnu ploču te CPU sa integriranom grafikom.

 Radi se o ovome:

1.Procesor sa integriranim grafičkim podsustavom:

 CPU

 Matična

 

2. Bolji CPU bez integriranog grafičkog podsustava, kasnije nadogradnja grafičke kartice:

CPU

Matična ista i ne bih je mijenjao.

 

E sad me još zanima da li ću ja imati sliku na monitoru na toj matičnoj u ovome drugom slučaju. Ako ne, onda imam starih grafički koje rade koje će mijenjati novu dok ne nabavim. Ovdje sam pročito da takva matična nema na sebi integriranu gariku, ali pri ugradnji CPU-a sa grafikom možeš imati sliku na monitoru.

 

Malo sam neobrazovan sa ovim novim matičnim pločama i CPU-ima, zato vas molim da me ispravite ako sam u krivu i velika HVALA!

 

 

ako ideš na opciju 2 koja bi bila bolja...neces imati slike bez dodatne grafe...i ako ti je sadašnja grafa PCIe onda idi na tu opciju pa skupljaj lovu za bolju grafu neku tipa 7770/7790/7850....jer ipak opcija 1 je preslaba i sa grafom i sa procesorom

 

ddr3 memoriju i hdd sata imaš?

Ne još, ali ću nabaviti zajedno sa svim ostalim. Gledao sam u Protisu ovu memoriju i ovaj disk, zapravo salgao sam komplet konfiguraciju do 2000 kn, i uvidio sam da kod njih mogu dosta jeftino  složiti konfiguraciju, misli se na samo unutar kućišta.

Još sam kasnije gledao ovu matičnu ploču, jer ima bolji čipset i podržava CrossFire, što kažeš?

 

No samo me zanima da li je Protis sam po sebi pouzdana trgovina, jer sam slučajno naletio na njih, na nabava.net i kakvi su dojmovi, ako znaš.

Još da napomenem da ovaj komp slažem prijatelju, pa da samo ne bi bilo da spamam sa slaganjem konfiguracija, ali zapravo ništa ne složim {#} HVALA!!!

14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

vec dugo ne pratim komponente, pa molim pomoc. Dakle, trenutni komp je dao svoje i treba mi jeftina alternativa. Do 3000 kn max. Jedini uvjet da su sve komponente iz jednog ducana koji ce to sve sloziti, jer sam neznam sklopiti sve.

Samo kuciste, bez monitora naravno. I moze bez graficke kartice, jer to cu piknut rabljenu HD7850, a do tada cu koristi svoju staru XFX HD4850.

Racunalo bi sluzilo za internet, FIFAu te gdi i kamo najnoviju igricu. Inace ne igram igrice, al ako nesto izide sta mi se svidi, volim odigrat. Nemoraju to biti max detalji (makar na trenutnoj rezi 1366*768 sam sve najnovije igro na max s amd7750 x2 te hd4850).

Slusam preporuke.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice