Problem s rukom - preporuka za miša?

poruka: 21
|
čitano: 6.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za misa?

Imamo prolema s desnim kaziprstom prilikom rada s nekim miševima (Logitech LX5 i MS Wireless Optical). Javlja mi se bol u zglobu. Cini mi se da je prolem u tom sto je silueta misa preniska za velicinu moje sake. Trazi dakle neki mis malo vecih gabarita tako da mi saka moze biti u potpunosti oslonejna na njega. Mozete li mi preporuciti neki takav mis? Preferiram wireless, ali nije uvjet. Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

Mozda ovaj?

Logitech MX518

Dosta je velik,za musku ruku.Imam ga i ja.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

Nabavi si podlogu za miša sa wrist padom (oslonac za zglob), zglob ti se neće pigati na taj način, a ako imaš problema sa zblobom, nabavi si ergonomatsku tastaturu koja ima i wrist pad, nije se zafrkavati sa zglobom, idi kod doktora možda imaš metakrpalni sindrom (uklještenje živca u zglobu šake)

 

To možeš i doma provjeriti, digni zglob šake u visini brade, i savini šaku na način kao da želiš prstima dotaknuti unutrašnji dio podlaktice, drži tako jedno vrijeme, ako ti zglob i, ili šaka trnu, te osjećaš oštru bol, idi kod doktora.Ma idi kod doktora svakako.

Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?
Baotica kaže...

Nabavi si podlogu za miša sa wrist padom (oslonac za zglob), zglob ti se neće pigati na taj način, a ako imaš problema sa zblobom, nabavi si ergonomatsku tastaturu koja ima i wrist pad, nije se zafrkavati sa zglobom, idi kod doktora možda imaš metakrpalni sindrom (uklještenje živca u zglobu šake)

 

To možeš i doma provjeriti, digni zglob šake u visini brade, i savini šaku na način kao da želiš prstima dotaknuti unutrašnji dio podlaktice, drži tako jedno vrijeme, ako ti zglob i, ili šaka trnu, te osjećaš oštru bol, idi kod doktora.Ma idi kod doktora svakako.

 Imamo doktora na forumu :D
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

probaj sa nekim gamerskim, oni su obično veći i prilagođeniji ruci,

 

ja imam mx518 i nikad ne osjećam bol pogotovo kod višesatnog tipkanja

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?

Mozda nisam dovoljno jasno napisao imam problema za zglobvima od kaziprsta, a ne sa zglobom od sake.

16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

pa kako to držiš prst ili koristiš neki stvarno čudni miš.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2008 21:01 (Mayales).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?

Znadete li mozda u kojem ducanu u Zagrebu bih mogao uzeti mis u ruku prije nego sto ga kupim? U nekim ducaina ne daju da se izvade iz kutije prije kupovine... Cini mi se da bi mi i MX 620 mogao odgovarati. Ima li netko iskustva s njime? Buduci da ima desktops et od Logitecah, hoce li biti pblema ako cu imati dva wireless receivera na racunalu?

16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

pa ja mislim da svi veći dućani kao što su vemil, hgspot ako pitaš daju da miš isprobaš

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?

Ne bas... Kazu da Logitech misevi dolaze tako zapakirani da ih ne vade na zahtjev. Imaju i onu neku prozirnu naljepinicu, a neki oko sebe imaju i plasticnu traku za pakiranje, dakle nista... Znam da su svojedobno u nekim ducanima imali izlozene bas primjerke REvolutiona i jos nekih miseva na Logitechovim display caseovima, sli se ne mogu sjetiti gdje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?

Vjerujem da je uzrok tomu ranija ozljeda prsta... Uskoro ce rengen pa cemo vidjeti u cemu je stvar. Problema nemam samo s nekim prstarim misevima (danas najblize tome je  Logitech S90 ako se ne varam).

16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

nadam se da će sve biti u redu

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?
Baotica kaže...

...možda imaš metakrpalni sindrom (uklještenje živca u zglobu šake).

 Nadam se da je tipfeler. Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?
Mayales kaže...

nadam se da će sve biti u redu

 

 

Mora biti :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2008 22:29 (florum).
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

MX1000,mx1100,dosta veliki misevi,i neka podloga s odmoristem za zglob i bol mora nestatNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?

Prije par dana sam kupio Logitech RX1500 u IQ Zagria. Tip iza šanka ga je izvadio iz pakiranja (OEM, doduše) i dao mi da ga probam, kako mi leži u ruci i to...  Izlanuo se

 

EDIT: Ufff, jel' ovo i vama zvuči gejiš, ili sam to samo ja? Šutim

Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2008 23:01 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

to si samo ti

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

Možda neki TrackBall? Ima li tko iskustva s Logitechovim Trackmanima? (ko da ima neki veliki izbor tu osim logitech i (pre)skupi Kensington...)

Mušice mu tuste!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s rukom - preporuka za miša?

Uzmi MX518 i neces imat problema

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?
Mayales kaže...

pa ja mislim da svi veći dućani kao što su vemil, hgspot ako pitaš daju da miš isprobaš

 
Bio u HG-Spotu u Mandiju - ne vade misebve iz kutije. Ve-mil u Vrbanima - ne vade miseve iz kutije. Jedino kaj u Ve-milu imaju vani Revolution i jos jedan model ako se ne varam...
15 godina
offline
RE: Problem s rukom - preporuka za miša?
macak kaže...
Baotica kaže...

...možda imaš metakrpalni sindrom (uklještenje živca u zglobu šake).

 Nadam se da je tipfeler. Osmijeh
 :))) Je, hebiga ga, mislio sam metakarpalni. Belji se Ali barem je pojašnjenje točno napisano.

Ali da netko ima problema sa "zglobovima" lijevog kažiprsta (valjda misli člancima) što mu čini problem kod korištenja miša, to prvi puta čujem.To je tako kad guraš prst kamo ne bi smio. Namigiva

Ja imam MX revolutiona od Logitecha, i jako sam zadovoljan sa njime, ima jako mekani click, što preferiram, istina nakon 5 mjeseci crko je lijevi click, no kako mišonja kod nas ima garanciju 3 godine (vani 5), dobio sam u servisu ganc novi komplet, što se tiće logitecha, stvarno su korektni, ako nešto crkne u garantnom roku čenđaju ti pokvareno za novo u roku dva jedan do dva dana.


Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice