LED LCD ili plasma TV?

poruka: 130
|
čitano: 89.333
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?

Ako živiš u Hrvatskoj,banančini od države,gdje optiku i HD uvode već 5 godina,a uvest će je kad zastari,onda si neuk ako daš  ohoho viška kuna za nešto što ćeš moć vidjet tek u budućnosti.

Ali dok to dođe i Neo-plazma će biti zastarjela tehnologija u Hrvatistanu.

16 godina
moderator
offline
LED LCD ili plasma TV?

HD ready TV je za penziće koji gledaju SD program i ne žele dati više od 300€ za TV.

 

Što se tiče Plasma vs LCD dvojbi:

 

Plazma: Kvalitet slike (kontrast, nivo crne, odziv, pokretna rezolucija, kutovi gledanja, cijena)

 

LCD: Oštrina (statičan sadržaj), masa i dimenzije (pogotovo Edge LED osvjetljenje), nešto manja potrošnja (ali treba pogledati iste dijagonale pa uprediti moderne plasma i LCD panele i odlučiti), jeftini pasivni 3D, dostupne male dijagonale (mada je krajnje glupo uzeti malu dijagonalu za HD sadržaj).

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD ili plasma TV?

IMHO....plazma i jedino plazma.....

 

LCD-u dopustam prednost naspram plazme samo u poljima:

 

- Potrosnja

- Ostrina staticne, ali samo staticne slike.

 

Za sve one kojima smeta glossi screen na plazmama, ima rijesenje:

 

http://www.viewguard.com/en-us/42.0%22-Widescreen/

 

Mislim da sam jos negdje nasao da ime i sprey...ak nadem, postam link....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
DrNasty kaže...

 

 nešto manja potrošnja (ali treba pogledati iste dijagonale pa uprediti moderne plasma i LCD panele i odlučiti)

Zašto stalno umanjujete činjenice? Nije nešto manja, nego je dvostruko i više manja.

 

Prosječna kalibrirana 50" plazma troši otprilike 170-190 W. LCD s LED osvjetljenjem iste dijagonale troši 70-90 W.

 

Ok, LCD je skuplji, pa na kraju možda ne ispadne toliko velika razlika da se ne isplati uzeti plazmu, ali to ne umanjuje činjenice o potrošnji.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
moderator
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
cinco44 kaže...

Zašto stalno umanjujete činjenice? Nije nešto manja, nego je dvostruko i više manja.

 

Prosječna kalibrirana 50" plazma troši otprilike 170-190 W. LCD s LED osvjetljenjem iste dijagonale troši 70-90 W.

 

Ok, LCD je skuplji, pa na kraju možda ne ispadne toliko velika razlika da se ne isplati uzeti plazmu, ali to ne umanjuje činjenice o potrošnji.

Evo gledam, 47'' LCD (Pan L47ET5E) kalibriran troši 87 W, mrvicu veća dijagonala bi i malo više trošila, možda oko 90 i sitno W. ST50 plasma kalibrirana troši 194 W, dok tvornički 161 W. Znači, poredim aktuelne modele.

Gledajući relativne odnose, plasma troši 160-190% više, ali stvar je da u apsolutnom iznosu potrošnja ispod 200 W za takvu grdosiju nije puno, pa da LCD televizori troše i 40 W, opet je bezveze to kupiti, ako ti je bitna kvaliteta slike.

Ako se furaš na potrošnju i brojiš svaki W, kupi si LCD, ali to je jedino gdje možeš reći da LCD prednjači (a upitno i koliko, jer platiš istu dijagonalu puno više, pa se zapitaj da li će se to vratiti kroz potrošnju i vijek proizvoda).

16 godina
neaktivan
offline
LED LCD ili plasma TV?

samo vjerujem svom oku. prevaga i dalje ostaje na lcd-u,ali visoke klase.  o tom sam vec pisao, kada kupujem tv , sebi ili prijatelju, nosim testni uzorak i kalibriram tv u trgovini, te u zadnje vrijeme trazim da mi izabrane modele odnesu u tamniji prostor / skladiste.   niti sam lud niti agresivan, dapace  kada uljudno zamolis prodavace u centrima i oni postanu zainteresirani, te saznaju nesto novo.

zadnji puta sam nosio wdtv player sa hdmi kabelom.  na passport disku dva uzorka 720p i dva 1080p.   BBC Nature Galapagos.   ustekamo sve i krece smanjivanje nabijenih kontrasta i kalibracija.  gasenje filtera osvjetljenja i sl.

matrice ispod 100hz u startu ispadaju iz igre, ma sto god neki govorili.  pustite 1080p na 100 , 200 i 400hz.   moc procesora u pozadinskom skeniranju/ injterpolaciji je nevjerojatna.  nestaju sve motion flow boljke i fullhd radi FLUIDNO koliko god buljili u POKRETNIH 1920 linija pixela.  isto to spojite na 50hz model od 2300kn i plačite.

za mene LCD ali paprenija klasa.   i vjerujem sebi i svom osjetilu vida, ne specifikacijama. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
torrente kaže...

samo vjerujem svom oku.

Baš si me podsjetio na nedavni slučaj u Zg. Gledam sa ženom neki nabrijani LCD od 5 cifri, na njemu se vrti demo nekakvog Nascar auta koji ulazi u boks. Slika je stvarno impresivna, čak i pod jakom rasvjetom (Technomarket ili neki drugi shop u Arena centru).  DadoZG je bio prisutan i može posvjedočiti. Ali kad sam taj isti TV sa istim sadržajem pogledao iz drugog kuta, stvari su se drastično promijenile, slika je postala isprana, a crna je postala tamno siva.

U tamnoj prostoriji bi nivo sive još primjetniji bio, jer je oko osjetljivije usljed raširene zjenice.

 

Lagano sam odšetao do D8000 plasme koja mi je bila puno bolja.

 

Bit toga je da svako ima svoje prioritete i treba slušati oko i novčanik, ali kupiti višu klasu LCD-a za 20k kuna pored ST50 od 10k ili ispod? Ne hvala (for me).

14 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
mar123 kaže...

danas samo neuk covjek moze kupit hd ready tv tj. onaj tko neznam sto to uopce znaci pa uzme tv samo da je sto jeftiniji. 

Takvu priču može danas prodati samo trgovac u npr. Emme*eti, ne bi li prodao skuplji uređaj:-)
Realno, koliki postotak naše populacije ima pristup HD1080 sadržajima? Ako izuzmemo piratske .mkv-ove, koliko filmova je kod nas izašlo na BlueRay diskovima? I koliko ljudi opće ima BRplayer?

Evo, imam HD paket na BNetu i svi ti programi su samo za pokazivanje HD mogućnosti. NovaTV kao emitira u HD-u, ali gotovo svi filmovi su skalirani DVD-ovi... jedino ako te veseli gledati vijesti NoveTV u 1080;-)

S druge strane, što zbog veličine dnevnih soba, a što zbog "debljine" novčanika, kod nas su najprodavaniji televizor oni od 32 do 37". Gledajući sliku s neke razumne udaljenosti (2-3m), samo će totalni freak (poput mene) vidjeti razliku između 720 i 1080. Onda opet, zbog brzine razoja tehnologije, danas se TV ne kupuje da bi krasio dnevnu sobu 2-3 desetljeća, pa kupiti danas nešto što će biti (realno) upotrebljivo za 5 ili 10 godina je čisto bacanje novaca.   

15 godina
online
LED LCD ili plasma TV?

to sto neki skidaju divx filmove od 700 mb nije moj problem, neznam ja sto ti gledas. ja znam za sebe da svaki film skidam u full hd(od 8 gb na vise). i da kod nas ima dosta blu ray filmova a blu ray klasik player kosta dvjestotinjak kuna tako da ne pricaj gluposti. kod nas su dostupni hd kanali, npr. sportski i ako imas full hd tv to je onda uzitak gledat, ja koji ne pratim sport bi ga gledao, onda discovery ima u hd-u sto znaci svi oni dokumentarci snimani u prirodi u full hd-u opet prelijepo. ja svoj tv uopce nisam ni kupio za gledanja hrt, nove i rtl-a. to pogledam kad hocu zaspat jer me bas lijepo uspava njihov program. neznam neki mozda kupuju tv zbog gledanja nasih tv programa ali ljudi za to mozete i kupit smece neko za 2k kn i dobro ce bit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
DrNasty kaže...

Ne kažem ja ne treba kupovati plazme, dapače, ima puno vrhunskih plazmi. Ono što želim reći je, kad uspoređujete LCD i plazmu i govorite o potrošnji, nemojte koristiti izraze "malo veća potrošnja", "mrvicu više troši", nego recite ono što je: plazme troše dvostruko više struje od LCD-ova.

 

Imaš ljudi kojima TV radi 2 sata na dan i imaš onih kojima radi 12 sati. Pa možda je nekome bitno troši li TV 80 ili 200 W.  

 

A što se tiče kvalitete slike, obje tehnologije su toliko uznapredovale, da je to više traženje dlake u jajetu nego neki stvarni nedostatak. Ja recimo imam Philips 6606H i super sam zadovoljan i da ga usporedim s tom plazmom ST50 po onome što piše u ovoj temi dalo bi se zaključiti da je razlika između njih dan i noć, a realno 95 % ljudi ne bi mogli reći koji je bolji, a koji je lošiji. Možda tek onih par postotaka doista dobro tehnički potkovanih.

 

Današnji televizori su redom odlični, eventualno su malo lošiji oni od 2 000-3 000 kn, ali u nekom rangu između 6 000 i 8 000 kn razlike su samo u nijansama. To je više, susjed je kupio 42" za 5 000 kn, pa ja moram barem 50" i 7 000 kn.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
moderator
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
cinco44 kaže...
DrNasty kaže...

Ne kažem ja ne treba kupovati plazme, dapače, ima puno vrhunskih plazmi.

 

 

Ja kupujem TV sebi, pa slušam sebe, a skidam 720p filmove za 19'' monitor.

Smatram da je razlika malo veća od dlake u jajetu, možda kao kosa nakon šišanja u jajetu ;) ali razumijem one koji tu razliku ne vide i nije im bitno. Takvi kad me pitaju šta kupiti, ja kažem kupi šta god želiš, pogotovo jer gledaju da je tanko i jeftino.

Do OLED vremena, plasma. Da ima mane, ima, veća potrošnja (duplo ;)), treba je razraditi (još jedan minus onima koji nemaju pojma od toga), osjetljivija je na retention i burn-in od LCD-a, ali je jednostavno puno bolja u ostalim stvarima od LCD-a (kontrast, odziv, kut...)

16 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
cinco44 kaže...
 Ja recimo imam Philips 6606H i super sam zadovoljan i da ga usporedim s tom plazmom ST50 po onome što piše u ovoj temi dalo bi se zaključiti da je razlika između njih dan i noć, a realno 95 % ljudi ne bi mogli reći koji je bolji, a koji je lošiji.

to je iznimno solidan tv,posebno gledajuci dimenzije u lcd svijetu.

http://hdtelevizija.com/2011/07/08/recenzija-2dtv-lcd-philips-40pfl6606h-40in102cm/8/

ovo je zadnja stranica od cijele recenzije.

koliko trosi, 40w.

 

edit:

druzio sam se sa serijom 5 i 6000...zvuk je strava!  fenomenalan.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 15:39 (torrente).
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
torentte daj se malo informiraj prije nego što pametujes,spomenuo si nekih 1920 linija pokretnih piksela,ako si mislio.na pokretnu rezoluciju max koji jedan full hd tv u stanju prikazati je 1080 linija pokretne rezolucije.
16 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
LexTHE Boxer kaže...
torentte daj se malo informiraj prije nego što pametujes,spomenuo si nekih 1920 linija pokretnih piksela,ako si mislio.na pokretnu rezoluciju max koji jedan full hd tv u stanju prikazati je 1080 linija pokretne rezolucije.

dobro,sklon sam povrsnosti. tako da sam krivo napisao. poanta je bila kako procesirati 1080 pokretnih linija.  recimo ovaj gore philips sa 100hz odlicno odradjuje do 600 linija, bezprijekorno.  modeli od 200hz u potpunosti cijeli segment tog fullhd. 

offtopic , normalno sam se malo ukljucio u temu i za razliku od ostalih ne navijam ni zasto. toliko o mom pametovanju

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
mar123 kaže...

to sto neki skidaju divx filmove od 700 mb nije moj problem, neznam ja sto ti gledas. ja znam za sebe da svaki film skidam u full hd(od 8 gb na vise). i da kod nas ima dosta blu ray filmova a blu ray klasik player kosta dvjestotinjak kuna tako da ne pricaj gluposti. kod nas su dostupni hd kanali, npr. sportski i ako imas full hd tv to je onda uzitak gledat, ja koji ne pratim sport bi ga gledao, onda discovery ima u hd-u sto znaci svi oni dokumentarci snimani u prirodi u full hd-u opet prelijepo. ja svoj tv uopce nisam ni kupio za gledanja hrt, nove i rtl-a. to pogledam kad hocu zaspat jer me bas lijepo uspava njihov program. neznam neki mozda kupuju tv zbog gledanja nasih tv programa ali ljudi za to mozete i kupit smece neko za 2k kn i dobro ce bit.

Osobno opće ne gledam TV, jer je to IMHO zaglupljujuće, rađe ću pročitati neku dobru knjigu, a informacije i novosti doznati na netu.

To što ti skidaš filmove od 8Gb samo govori da većinu sadržaja gledaš ilegalno. Vidio bi te koliko bi filmova legalno kupio na BR, pa bi znao koliko je "velik" izbor i po kojim cijenama.

 

Ali, pogledaj listu gledanosti u RH, pa ćeš vidjeti što gleda većina populacije i hoće li oni na TV spektaklu "Ples sa zvijezdama" ili "Survivoru" vidjeti razliku između 720 i 1080?

Mi smo po starosti populacije PRVI u Europi i ne kupuju "moza neki da bi gledali naš TV program", nego većina populacije to i gleda.

 

Shvati da nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi, jer to bi bilo kao da ja koji vozim Maseratia pljujem i nazivam budalama sve one koji kupe Fiate, Renaulte, KIA-e itd.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
šta se tiče oko dileme full ili ready nema potrebe se opterećivati više,jer u današnje vrijeme jako je malo ostalo u ponudi modela hd ready i to što ima spada u samo dno segmenta ponude televizora
15 godina
online
Re: LED LCD ili plasma TV?
Luciano kaže...
mar123 kaže...

to sto neki skidaju divx filmove od 700 mb nije moj problem, neznam ja sto ti gledas. ja znam za sebe da svaki film skidam u full hd(od 8 gb na vise). i da kod nas ima dosta blu ray filmova a blu ray klasik player kosta dvjestotinjak kuna tako da ne pricaj gluposti. kod nas su dostupni hd kanali, npr. sportski i ako imas full hd tv to je onda uzitak gledat, ja koji ne pratim sport bi ga gledao, onda discovery ima u hd-u sto znaci svi oni dokumentarci snimani u prirodi u full hd-u opet prelijepo. ja svoj tv uopce nisam ni kupio za gledanja hrt, nove i rtl-a. to pogledam kad hocu zaspat jer me bas lijepo uspava njihov program. neznam neki mozda kupuju tv zbog gledanja nasih tv programa ali ljudi za to mozete i kupit smece neko za 2k kn i dobro ce bit.

Osobno opće ne gledam TV, jer je to IMHO zaglupljujuće, rađe ću pročitati neku dobru knjigu, a informacije i novosti doznati na netu.

To što ti skidaš filmove od 8Gb samo govori da većinu sadržaja gledaš ilegalno. Vidio bi te koliko bi filmova legalno kupio na BR, pa bi znao koliko je "velik" izbor i po kojim cijenama.

 

Ali, pogledaj listu gledanosti u RH, pa ćeš vidjeti što gleda većina populacije i hoće li oni na TV spektaklu "Ples sa zvijezdama" ili "Survivoru" vidjeti razliku između 720 i 1080?

Mi smo po starosti populacije PRVI u Europi i ne kupuju "moza neki da bi gledali naš TV program", nego većina populacije to i gleda.

 

Shvati da nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi, jer to bi bilo kao da ja koji vozim Maseratia pljujem i nazivam budalama sve one koji kupe Fiate, Renaulte, KIA-e itd.

pa ja kazem da oni koji gledaju obivni tv program nek kupe tv od 2000 kn i gotovo. netreba im nikakv superuberultramega plazma niti lcd. a oni koji kupuju tv-e za neku vecu cifru mislim da ne gledaju samo tv program nego i neke full hd filmove a mozda i program tako da pricas gluposti.

 

o da postoje skuplji hd ready televizori, lcd ne nego plazme. kupovo sam tv pred dva mjeseca pa znam, samsung je imao jedan plazma 3d model i uzeo bi ga sigurno da nije bio hd ready, i ne samo on nego sve plazme 3d ako ne kostaju hrpu love su im hd ready, kao i kod drugih proizvođača. ovdje govorim o plazmama do 4500 kn sto po meni nije jeftin tv(nekom je).

13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?

Ajde malo boje čitaj,nisam rekao da samo jeftini modeli imaju hd ready već da spadaju u najniži segment gledajući po klasama.Koje sve plazma panasonic ima u ponudi samo jedan model čini mi se i lg dok samsung ima dvije plazma hd ready i sve spadaju u samo dno ponude ,a šta se tiče skupoće to je subjektivna stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 23:57 (LexTHE Boxer).
14 godina
offline
LED LCD ili plasma TV?

Hmm, zanimljiva tema!! Otvorio sam temu vezanu za savjet oko kupnje lcd/plazma tv-a.

Posebno sam oko bacio na 42G30E od Panasonica. Ali sam ipak odustao od kupnje dotičnog, jer vidim po raznim forumima da se zna javit problem burn in (loš primjerak panela ili možda nešto drugo), te prilično čest IR.

 

Iako po svemu pročitanom, večina je na strani zadovoljnih, a i sam tv je (ako sam se dobro informirao), pobrao odlične komentare/ocjene/nagrade za 2d tv u 2011. godini.

Međutim, ne želim dat za nešto 5000-6000kn, pa se mislit koliko dugo smijem gledat i koji program smijem gledat i sl.

 

Čitam sad o ovoj novoj ST50 i zapela mi je za oko. Cijena za 42'' bi bila 6650kn u Splitu.

 

Gledao sam danas malo i lcd-ove. Ja konkretno nisam primjetio nekakav veči problem loše vidljivosti, gledajući iz kuteva.

Prilično se ne razumijem u ovu vrstu tehnologije, pa možda i ne primječujem kako spada.

 

Ako ima kakav dobar lcd do 7000kn, koji bi dao pomrsit račune 42ST50 plazmi, slobodno predložite.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
zabranjeniples kaže...

Hmm, zanimljiva tema!! Otvorio sam temu vezanu za savjet oko kupnje lcd/plazma tv-a.

Posebno sam oko bacio na 42G30E od Panasonica. Ali sam ipak odustao od kupnje dotičnog, jer vidim po raznim forumima da se zna javit problem burn in (loš primjerak panela ili možda nešto drugo), te prilično čest IR.

 

Iako po svemu pročitanom, večina je na strani zadovoljnih, a i sam tv je (ako sam se dobro informirao), pobrao odlične komentare/ocjene/nagrade za 2d tv u 2011. godini.

Međutim, ne želim dat za nešto 5000-6000kn, pa se mislit koliko dugo smijem gledat i koji program smijem gledat i sl.

 

Čitam sad o ovoj novoj ST50 i zapela mi je za oko. Cijena za 42'' bi bila 6650kn u Splitu.

 

Gledao sam danas malo i lcd-ove. Ja konkretno nisam primjetio nekakav veči problem loše vidljivosti, gledajući iz kuteva.

Prilično se ne razumijem u ovu vrstu tehnologije, pa možda i ne primječujem kako spada.

 

Ako ima kakav dobar lcd do 7000kn, koji bi dao pomrsit račune 42ST50 plazmi, slobodno predložite.

 

 

Za 7000 kn teško češ nači nešto što če pomrsiti tačune navedenoj plazmi,a što se kuta gledanja LCD tiče, ako ne zamječuješ razliku u slici kad   mjenjaš kut gledanja,super,kupi LCD,jer čemu bacati novac kad ti vid ne registrira promjene.

16 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
Luciano kaže...

Osobno opće ne gledam TV, jer je to IMHO zaglupljujuće, rađe ću pročitati neku dobru knjigu, a informacije i novosti doznati na netu.

To što ti skidaš filmove od 8Gb samo govori da većinu sadržaja gledaš ilegalno. Vidio bi te koliko bi filmova legalno kupio na BR, pa bi znao koliko je "velik" izbor i po kojim cijenama.

 

Ali, pogledaj listu gledanosti u RH, pa ćeš vidjeti što gleda većina populacije i hoće li oni na TV spektaklu "Ples sa zvijezdama" ili "Survivoru" vidjeti razliku između 720 i 1080?

Mi smo po starosti populacije PRVI u Europi i ne kupuju "moza neki da bi gledali naš TV program", nego većina populacije to i gleda.

 

Shvati da nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi.

 Da sa ovime se slažem... ja sam dugo odgađao kupovanje novog televizora pored starih sony bravia crt-ova nisam nalazio interes... na kraju sam kupio jer je bilo povoljno jednu 100 i neš cm hd toshibu (lcd) no stoji

uglavnom ugašena. Upali se ponekad evo u ovo doba kad su reprize nekakvih humorističnih serija na tv (koje su naravno žlj kvalitete kodiranja) i to izgleda lošije nego na crt-u. Mislim ne bunim se,

znam što sam kupio i što ću vidjeti... no jednostavno za guštanje sa kojekakvim filmovima više nemam vremena. Ako se baš neš odluči gledati, a da je novo, ode se u kino i to je uglavnom to.
CRTovi su još po kući:) Uglavnom, serije dokumentarce i ono ostalo što volimo, odgleda se po kompovima, a na kraju najviše na laptopu prije spavanja. Za to smo razmišljali o projektorčiću, ali

ko će se tlačiti, kad se sa pola metra udaljenosti i slika na laptopu čini ok. Dakle, sve ovisi koliki je nekome

prioritet u životu taj tv... osobno, za mene je davno prošlo doba "televizije", kao kultnog okupljališta obitelji ili mladog teenagera koji upija sve što vidi, pa da ću sad promišljati o dubini crne, dinamici, potrošnji,

pikselima, osvježenju, i gadgetima... nope. No ne pada mi napamet naturati svoje navike kao pravilo:)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
zabranjeniples kaže...

Hmm, zanimljiva tema!! Otvorio sam temu vezanu za savjet oko kupnje lcd/plazma tv-a.

Posebno sam oko bacio na 42G30E od Panasonica. Ali sam ipak odustao od kupnje dotičnog, jer vidim po raznim forumima da se zna javit problem burn in (loš primjerak panela ili možda nešto drugo), te prilično čest IR.

 

Iako po svemu pročitanom, večina je na strani zadovoljnih, a i sam tv je (ako sam se dobro informirao), pobrao odlične komentare/ocjene/nagrade za 2d tv u 2011. godini.

Međutim, ne želim dat za nešto 5000-6000kn, pa se mislit koliko dugo smijem gledat i koji program smijem gledat i sl.

 

Čitam sad o ovoj novoj ST50 i zapela mi je za oko. Cijena za 42'' bi bila 6650kn u Splitu.

 

Gledao sam danas malo i lcd-ove. Ja konkretno nisam primjetio nekakav veči problem loše vidljivosti, gledajući iz kuteva.

Prilično se ne razumijem u ovu vrstu tehnologije, pa možda i ne primječujem kako spada.

 

Ako ima kakav dobar lcd do 7000kn, koji bi dao pomrsit račune 42ST50 plazmi, slobodno predložite.

 

 

Nema trenutno niti jednog lcd čak i od 10000kn koji može pomrstiti račune st50,naravno govorim o samoj kvaliteti slike(kontrast,crna pokretna rezolucija...)

Al sve ovisi o namjeni tv-a i gdje se on nalazi,ako se tv nalazi u dosta osvjetljenoj prostoriji i tv će služiti ujedno kao pc monitor onda ti je lcd bolja opcija a ako isključivo voliš gledat filmove,sport i čak igrati igrice sa neke konzole(razlog je jer plazme imaju mnaje ulazno kašnjenje) u nekoj manje osvjetljenoj prostoriji st50 je pravi izbor.

14 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
honda_zg kaže...

Za 7000 kn teško češ nači nešto što če pomrsiti tačune navedenoj plazmi,a što se kuta gledanja LCD tiče, ako ne zamječuješ razliku u slici kad   mjenjaš kut gledanja,super,kupi LCD,jer čemu bacati novac kad ti vid ne registrira promjene.

Da sam tražio komentare sarkastičnih mulaca, ne bi dolazio vamo.

U zadnje vrijeme nisam toliko aktivan na forumu iako malo bacim oko šta se zbiva.

A vidim da je dio starije ekipe s pravom pobjegao s foruma.

 

Kao što sam rekao, u ovu tehnologiju (televizije) se ne razumijem 2 posto.

Iformirao sam se malo preko nete, čisto jer kupujem neki ok tv (vjerovatno u ponedjeljak).

 

Što se ovoga tiče, nisam se izrazio kako treba. Al jbg, budali dosta, jel tako ?

 

Ugl. htio sam reč, da taj kut gledanja, barem na ova dva Panasonic IPS-a što sam promatrao u shopu, mi nije predtsavljao nekakav strašan problem, koji bi me odbio od lcd-a.

Možda je do ta 2 tv-a ili ne, ne znam. Ali kažem, nisam osjetio ništa strašno. Možda nisam gledao iz pravog kuta.

 

Ugl, još jednom pitam ovaj normalniji dio foruma. Ako imate kakav savjet, slobodno dajte. Ili pak da uletim na ovu plazmu??

Pretpostavljam da će ovaj burn in problemčić bit donekle manji na ovim 2012 modelima. Iako, logički, kao i sa svakim komadom tehnikalije, treba proć vremena da se vide rezultati.

 

 

16 godina
offline
LED LCD ili plasma TV?

ma ne nerviraj se zabranjeni ples, koliko ja znam, IPS nema problema sa kutevima. Barem ne u normalnim razmjerima,

suludo je grintati na boju na tv-u kojeg gledaš paralelno pa i tako ništa ne vidiš.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
overhaul kaže...
Luciano kaže...

Osobno opće ne gledam TV, jer je to IMHO zaglupljujuće, rađe ću pročitati neku dobru knjigu, a informacije i novosti doznati na netu.

To što ti skidaš filmove od 8Gb samo govori da većinu sadržaja gledaš ilegalno. Vidio bi te koliko bi filmova legalno kupio na BR, pa bi znao koliko je "velik" izbor i po kojim cijenama.

 

Ali, pogledaj listu gledanosti u RH, pa ćeš vidjeti što gleda većina populacije i hoće li oni na TV spektaklu "Ples sa zvijezdama" ili "Survivoru" vidjeti razliku između 720 i 1080?

Mi smo po starosti populacije PRVI u Europi i ne kupuju "moza neki da bi gledali naš TV program", nego većina populacije to i gleda.

 

Shvati da nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi.

 Da sa ovime se slažem... ja sam dugo odgađao kupovanje novog televizora pored starih sony bravia crt-ova nisam nalazio interes... na kraju sam kupio jer je bilo povoljno jednu 100 i neš cm hd toshibu (lcd) no stoji

uglavnom ugašena. Upali se ponekad evo u ovo doba kad su reprize nekakvih humorističnih serija na tv (koje su naravno žlj kvalitete kodiranja) i to izgleda lošije nego na crt-u. Mislim ne bunim se,

znam što sam kupio i što ću vidjeti... no jednostavno za guštanje sa kojekakvim filmovima više nemam vremena. Ako se baš neš odluči gledati, a da je novo, ode se u kino i to je uglavnom to.
CRTovi su još po kući:) Uglavnom, serije dokumentarce i ono ostalo što volimo, odgleda se po kompovima, a na kraju najviše na laptopu prije spavanja. Za to smo razmišljali o projektorčiću, ali

ko će se tlačiti, kad se sa pola metra udaljenosti i slika na laptopu čini ok. Dakle, sve ovisi koliki je nekome

prioritet u životu taj tv... osobno, za mene je davno prošlo doba "televizije", kao kultnog okupljališta obitelji ili mladog teenagera koji upija sve što vidi, pa da ću sad promišljati o dubini crne, dinamici, potrošnji,

pikselima, osvježenju, i gadgetima... nope. No ne pada mi napamet naturati svoje navike kao pravilo:)

Slažeš se a ponašaš se sasvim suprotno.odnosim se na rečenicu nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi

To što tebi nije televizija prioritet tako nekima je,kao što je npr audiofilu prioritet zvuk ili gameru vrhunska konfa itd... meni nije prioritet promišljati možda kao kod tebe koju grafu da kupim gtx680 ili hd7890,koja se bolje kloka,koja daje bolji omjer watt/performanse,fps.......a kad danas svaku pc igru možeš pokrenuti i kvalitetno igrati sa grafama starim 3 generacije

 

16 godina
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
LexTHE Boxer kaže...
overhaul kaže...
Luciano kaže...

Osobno opće ne gledam TV, jer je to IMHO zaglupljujuće, rađe ću pročitati neku dobru knjigu, a informacije i novosti doznati na netu.

To što ti skidaš filmove od 8Gb samo govori da većinu sadržaja gledaš ilegalno. Vidio bi te koliko bi filmova legalno kupio na BR, pa bi znao koliko je "velik" izbor i po kojim cijenama.

 

Ali, pogledaj listu gledanosti u RH, pa ćeš vidjeti što gleda većina populacije i hoće li oni na TV spektaklu "Ples sa zvijezdama" ili "Survivoru" vidjeti razliku između 720 i 1080?

Mi smo po starosti populacije PRVI u Europi i ne kupuju "moza neki da bi gledali naš TV program", nego većina populacije to i gleda.

 

Shvati da nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi.

No ne pada mi napamet naturati svoje navike kao pravilo:)

Slažeš se a ponašaš se sasvim suprotno.odnosim se na rečenicu nisi centar svijeta i da ne možeš sve ravnati po sebi

To što tebi nije televizija prioritet tako nekima je,kao što je npr audiofilu prioritet zvuk ili gameru vrhunska konfa itd... meni nije prioritet promišljati možda kao kod tebe koju grafu da kupim gtx680 ili hd7890,koja se bolje kloka,koja daje bolji omjer watt/performanse,fps.......a kad danas svaku pc igru možeš pokrenuti i kvalitetno igrati sa grafama starim 3 generacije

 

 Vjerujem da je kasno pa ti je pažnja popustila. Da sažmem misao u kraće izjave. Slažem se sa time da se tržište ne ravna po sebi tebi meni(hifistima, videofilima i techogeekovima),
nego prosječnom gledatelju i prosječnom programu koji se gleda. A on je takav da su stari CRTovi još uvijek uvr glave, a kamoli da se netko od prosječnih kupaca nađe odbijenim
time što je neka plazna samo "hd ready".

13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?
zabranjeniples kaže...
honda_zg kaže...

Za 7000 kn teško češ nači nešto što če pomrsiti tačune navedenoj plazmi,a što se kuta gledanja LCD tiče, ako ne zamječuješ razliku u slici kad   mjenjaš kut gledanja,super,kupi LCD,jer čemu bacati novac kad ti vid ne registrira promjene.

Da sam tražio komentare sarkastičnih mulaca, ne bi dolazio vamo.

U zadnje vrijeme nisam toliko aktivan na forumu iako malo bacim oko šta se zbiva.

A vidim da je dio starije ekipe s pravom pobjegao s foruma.

 

Kao što sam rekao, u ovu tehnologiju (televizije) se ne razumijem 2 posto.

Iformirao sam se malo preko nete, čisto jer kupujem neki ok tv (vjerovatno u ponedjeljak).

 

Što se ovoga tiče, nisam se izrazio kako treba. Al jbg, budali dosta, jel tako ?

 

Ugl. htio sam reč, da taj kut gledanja, barem na ova dva Panasonic IPS-a što sam promatrao u shopu, mi nije predtsavljao nekakav strašan problem, koji bi me odbio od lcd-a.

Možda je do ta 2 tv-a ili ne, ne znam. Ali kažem, nisam osjetio ništa strašno. Možda nisam gledao iz pravog kuta.

 

Ugl, još jednom pitam ovaj normalniji dio foruma. Ako imate kakav savjet, slobodno dajte. Ili pak da uletim na ovu plazmu??

Pretpostavljam da će ovaj burn in problemčić bit donekle manji na ovim 2012 modelima. Iako, logički, kao i sa svakim komadom tehnikalije, treba proć vremena da se vide rezultati.

 

 

neznam dali si vidio moj post ali evo opet:

 

Nema trenutno niti jednog lcd čak i od 10000kn koji može pomrstiti račune st50,naravno govorim o samoj kvaliteti slike(kontrast,crna pokretna rezolucija...)

Al sve ovisi o namjeni tv-a i gdje se on nalazi,ako se tv nalazi u dosta osvjetljenoj prostoriji i tv će služiti ujedno kao pc monitor onda ti je lcd bolja opcija a ako isključivo voliš gledat filmove,sport i čak igrati igrice sa neke konzole(razlog je jer plazme imaju mnaje ulazno kašnjenje) u nekoj manje osvjetljenoj prostoriji st50 je pravi izbor.

 

 

lcd sa ips matricama imaju dosta bolji kut gledanja od klasičnih lcd panela.

Jako jako teško će na novim plazmama doći do bur-ina(to je trajno zapečena slika i nema povratka),eventualno može doći do image retenationa i to je samo momentalna pojava koja brzo nestaje

16 godina
neaktivan
offline
LED LCD ili plasma TV?

skrolajte teme unatrag 6 godina po cijelom netu i svake godine ista izjava "evo sa modelima za sljedecu godinu se rjesava efekt spaljeno/poluspaljeno/pirjano/pohovano".  ljudima treba naglasiti. to je mala (postaje sve manja)neugodnost na koju se treba naviknuti.

i stvar se svela na raspravu,kao kad biseri u autosalonu raspravljaju koliko ima mjesta na straznjem sjedalu. to brine onoga koji nikada nece sjesti odozada,vec ce voziti.  ako u prostoriji tvoj trosjed stoji pod nenormalnim kutem od 170 stupnjeva onda ne kupuj lcd, ako ti kojim slucajem peterosjed stoji 2-3 metra ispred tv-a onda se nemas sto mislit o kutevima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LED LCD ili plasma TV?

Baš tako nekako Torrente:) A i probleme sa burn inom sam vidio samo na prvim serijama plazmi, evo recimo u birtiji od firme,
stari jvc koji su još bili na rezama 1024x576, i gdje je non stop bio upaljen samo MTv 24 sata. Sad čak i po pošti gdje su info

paneli plazme (neko ih se genijalan sjetio staviti zbog veličine) nema vidljivog burn ina, a krešte tri bijala slova na plavoj podlozi po cijeli dan.

Ja baš znam kratit vrijeme blejući u njih dok čekam svoj broj :P

Inače, ne poznam ljude koji bi baš zapeli gledati u statičnu sliku na (plazma) tv-u, i koji nebi barem povremeno mijenjali programe,

da nedo bok ne zapne logo eroticporn channela u gornjem lijevom čošku ;)

Jasno da za zamijeniti monitor na pc-u baš nisu, za sve ostalo tu je mastercard.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD ili plasma TV?

Danas samo krajnje neodgovoran korisnik može napraviti burn-in(to je trajna štete jer mnogi ovdje mješaju pojmove burn-in i image retention) na plazmi,npr.pauzirati sliku na televizoru i pustiti tako da stoji par sati.Šta se tice logova programa skoro svi su prilagođeni da smanje na minimum tu negativnu pojavu na plazmi neki su prozirniji,manje intenzivnije boje a neki mjenjaju poziciju svako tolko(bio je i davno neki članak di je pisalo da je hrt prilagodio logove baš radi toga).

Ja osobno imam plazmu(samsung star 3 generacije) i znao san zaspati dok sam gledao hrt2 i nakon prestanka emitiranja znala je bit ona statična slika sa šarenim prugama i pištavim zvukom i po duže od 2 sata i kad sam se probudio bio sam sav u  upanici radi burn-ina kad ono promjenim kanal i nema nikakvog vidljivog traga image retenationa a kamoli burn-ina.Dali je kvaka šta sam dobro razradio panel(vrtio jedno 10 različitih boja u razmaku od 30sec jedno 150 sati sa niskim postavakama slike) pa je manje podložnija tom efektu ili je neki jako dobri primjerak

Možda i zato sam pobornik plazma tehnologije jer uz kvalitetniji prikaz nisam doživio taj neugodni problem sa burn-inom i image retentionon, 

u slučaju da sam imao problema sa tim manama najbrze bi sad pljuvao tu po plazma televizorima:)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 11:04 (LexTHE Boxer).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice