Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.517.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

EGR, DPF - biraj sta zelis nakon toliko godina i km
Ako je N47 u pitanju, tamo vole i dizne otići skupa sa HPFP

 i karike

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

TO je izraženije kod 16D naspram 18D i 20D

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

TO je izraženije kod 16D naspram 18D i 20D

 Ne, 18d i 16d ista stvar. Svaki nakon 200k počne trošit ulje ... frend mi ima u F30 318d maže mu do 2l na 10k. Do 200k nije gotvo ništa trošio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 9:15 (Memphis).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel ima netko iskustva sa sa 116i motorima na bmw 1 2012 god?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

jel ima netko iskustva sa sa 116i motorima na bmw 1 2012 god?

 1.6 turbo?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
S čime čistite i njegujete kožni volan? Kupio sam nedavno novi auto, volan je još relativno čist, ali sam primijetio da se počinje sjajiti na par mjesta.
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
S čime čistite i njegujete kožni volan? Kupio sam nedavno novi auto, volan je još relativno čist, ali sam primijetio da se počinje sjajiti na par mjesta.

 Fenice, Sonax proizvodi za ciscenje koze i Gyeon za zastitu.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
toma20 kaže...

jel ima netko iskustva sa sa 116i motorima na bmw 1 2012 god?

 1.6 turbo?

 Oglas

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

https://www.br-performance.be/en-be/chiptuning/1-cars/5-bmw/508-serie-1/3855-f2x-2011-2015/3954-116i-1-6t/?stage=3067 Znam da pod obavezno staviti Stage 1 u Driver's wish
Inače to je motor u suradnji PSA i BMW-a, u bmw-u poznat pod oznakom N13.

3 najčešća problema i kako ih riješiti

1.  Ako motor vibrira, samo trebas očistiti injektore
2.  Ako je nemiran rad u leru, opet samo čišćenje klapne gasa
3.  Ako je povećanja potrosnja goriva, opet očistiti / zamijeniti MAF

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 8:19 (sstrmi).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
sstrmi kaže...

TO je izraženije kod 16D naspram 18D i 20D

 Ne, 18d i 16d ista stvar. Svaki nakon 200k počne trošit ulje ... frend mi ima u F30 318d maže mu do 2l na 10k. Do 200k nije gotvo ništa trošio.

Pitaj boga koliko taj F30 ima km u stvarnosti. 

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

za Peugeot 308 II, motor 1,6 BlueHDI 120ks bi htio staviti neki aditiv za čišćenje injektora. Koji preporučate?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prvo, za čišćenje diesel sustava ne treba datacol ili liqui moly, jer postoji Bluechem koji je nešto jeftiniji a jednako efektivan

u Tokić web shopu ima BLUECHEM DIESEL SYSTEM SUPER CLEAN 375ML(klik) za 18e

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Datacol je navodno N1, a ja osobno tu i tamo ubacim Lique moly

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hm.. Ja sam uz svoju Mazdu dobio od prodavača/autokuće papir na kojem piše da se ne smiju koristiti ta sredstva za čišćenje.
Koji bi mogao biti razlog?

Mislim da je čak isti motor kao u tom Pegeoutu, 1.6 diesel, 116ks, 2012.g.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Datacol je navodno N1, a ja osobno tu i tamo ubacim Lique moly

 Priča kruži, govore i zaposlenici Tokića, da datacolu aditive radi ista tvornica kao i za bluechem, ili sami bluechem. A nije samo to, ja sipam jednom mjesečno na pola rezervoara, to je oko 33L gorive jedan spremnik tog aditiva, a potrošim 3-4 rezervoara goriva mjesečno.. Da sada ne idem u detalje, prvi put kada sam nasuo odklonio je nekakve zvukove za koje mislim da su bili čekičanje dizni na hladno, i od tada to više nisam čuo. Jednom sam zaboravio natočiti i počele su se malo opet čuti, nakon sipanja prestale.

kratos091 kaže...

Hm.. Ja sam uz svoju Mazdu dobio od prodavača/autokuće papir na kojem piše da se ne smiju koristiti ta sredstva za čišćenje.
Koji bi mogao biti razlog?

Mislim da je čak isti motor kao u tom Pegeoutu, 1.6 diesel, 116ks, 2012.g.

 Kod mene je isto 1.6Hdi, ali starija varijanta sa 16V 2007 godina, 110ks sa stage na 135ks, tako da evo imaš iskustvo iz prve ruke

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovo isto igra https://amzn.eu/d/gBw7dOb ?
Imam Diesel 1.6 Renault.

Ima i ovo od litru https://amzn.eu/d/ady4LzI

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 13:14 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...
sstrmi kaže...

Datacol je navodno N1, a ja osobno tu i tamo ubacim Lique moly

 Priča kruži, govore i zaposlenici Tokića, da datacolu aditive radi ista tvornica kao i za bluechem, ili sami bluechem. A nije samo to, ja sipam jednom mjesečno na pola rezervoara, to je oko 33L gorive jedan spremnik tog aditiva, a potrošim 3-4 rezervoara goriva mjesečno.. Da sada ne idem u detalje, prvi put kada sam nasuo odklonio je nekakve zvukove za koje mislim da su bili čekičanje dizni na hladno, i od tada to više nisam čuo. Jednom sam zaboravio natočiti i počele su se malo opet čuti, nakon sipanja prestale.

kratos091 kaže...

Hm.. Ja sam uz svoju Mazdu dobio od prodavača/autokuće papir na kojem piše da se ne smiju koristiti ta sredstva za čišćenje.
Koji bi mogao biti razlog?

Mislim da je čak isti motor kao u tom Pegeoutu, 1.6 diesel, 116ks, 2012.g.

 Kod mene je isto 1.6Hdi, ali starija varijanta sa 16V 2007 godina, 110ks sa stage na 135ks, tako da evo imaš iskustvo iz prve ruke

 Znači jeftinije je u godini dana natočiti 220eur aditiva nego s tvojim rabatom kupiti diznu novu od boscha? + Što je upitno kolko dugo to čekičanje traje, sigurno je i više love ošlo. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo za sve kojima dizeli trose 5.5 po gradu. 

 

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo za sve kojima dizeli trose 5.5 po gradu. 

 

 nije isto dizel od 150-200hp euro 6

i 90hp euro5 (kakve ta ekipa vozi)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
Memphis kaže...
sstrmi kaže...

TO je izraženije kod 16D naspram 18D i 20D

 Ne, 18d i 16d ista stvar. Svaki nakon 200k počne trošit ulje ... frend mi ima u F30 318d maže mu do 2l na 10k. Do 200k nije gotvo ništa trošio.

Pitaj boga koliko taj F30 ima km u stvarnosti. 

 Ti očito imaš neki veći problem sa razumijevanjem. Ako napišem da svi iz te serije imaju isti problem onda ne moraš se pravit pametan kad to nis.

 

btw. prvi je vlasnik pa zna koliko ima km. Stvarnih!

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja nemam nikakav problem. Imao sam dosta doticaja sa tim 18d i 20d motorima i bas nijedan nije trosio ulje.  

 

Seria 1 118d sa 390tkm ne trosi ulje.  Ti popravljas te aute?

PSN:Tomislav025
6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Niti moja, jesi imao mozda problema sa dpf-om ili egr-om? Pocelo me zajebavati na 2000 obrtaja, trenutno sam na 300 tkm, 118d.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikakvi problemi nit na jednom osim lanca. 

 

Radi se o 118d e87

          320d F31

          520d f10 

Ni jedan ne trosi ulje. F31 ima najmanju kilometrazu 290tkm.

Odlicni motori zato mi je cudno da memphis tvrdi da trose ulje.... 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa ja točim aditiv preventivno, očito da nešta radi, a ne da sakrijem nekakav kvar ili nešta..

Bio je auto kod majstora kada sam shvatio da se dizne čuju, sve smo ih izvadili i odnjeli na provjeru, sve su ispravne. Rekao je majstor za provjeru dizni da bi kupovinom novih dobio isključivo tiši rad.... A to ovako sa aditivom dobijem

Pitao sam ga što misli o aditivima za gorivo, poput tog kojeg točim, rekao je da ne zna, ali isto tako da još nije vidio takav tip dizni na 1.6hdi sa 270tis km da su sve potpuno ispravne, a aditiv sipam zadnjih 110tis km koje sam napravio u dvije godine, dakle vjerovatno pomaže.

 

Za one koji vole matematiku: rezevar je oko 1100km, dakle 110.000km podjeljeno cca.1100km/rezervoar je 100 rezervoara goriva podjeljeno sa oko 4 mjesečno je 25mj, a auto imam oko dvije godine, matematika štima.

Dalje, 25mj*18e je 450e aditiva,to je eto negdje dvije dizne u eurima, a vjerovatno bi sve 4 morao zamijeniti do sad po iskustvu drugih kolega

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

407 2.7 V6 HDi automatik, po zagrebu vožnja

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

210k, dvije dizne zamijenjene.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Nikakvi problemi nit na jednom osim lanca. 

 

Radi se o 118d e87

          320d F31

          520d f10 

Ni jedan ne trosi ulje. F31 ima najmanju kilometrazu 290tkm.

Odlicni motori zato mi je cudno da memphis tvrdi da trose ulje.... 

 Ako si u BMW fan club grupi na FB mozes tamo vidjeti te probleme jer nije rijetko da se netko javi s tim problemom. Zapeknu karike i onda trosi ulje, a zapeknu zbog intervala od 25-30tkm promjene ulja

Strm kaže...

Pa ja točim aditiv preventivno, očito da nešta radi, a ne da sakrijem nekakav kvar ili nešta..

Bio je auto kod majstora kada sam shvatio da se dizne čuju, sve smo ih izvadili i odnjeli na provjeru, sve su ispravne. Rekao je majstor za provjeru dizni da bi kupovinom novih dobio isključivo tiši rad.... A to ovako sa aditivom dobijem

Pitao sam ga što misli o aditivima za gorivo, poput tog kojeg točim, rekao je da ne zna, ali isto tako da još nije vidio takav tip dizni na 1.6hdi sa 270tis km da su sve potpuno ispravne, a aditiv sipam zadnjih 110tis km koje sam napravio u dvije godine, dakle vjerovatno pomaže.

 

Za one koji vole matematiku: rezevar je oko 1100km, dakle 110.000km podjeljeno cca.1100km/rezervoar je 100 rezervoara goriva podjeljeno sa oko 4 mjesečno je 25mj, a auto imam oko dvije godine, matematika štima.

Dalje, 25mj*18e je 450e aditiva,to je eto negdje dvije dizne u eurima, a vjerovatno bi sve 4 morao zamijeniti do sad po iskustvu drugih kolega

 Jesi siguran da se to toči svaki rezervoar?
mislim da iza na Lique Moly piše svakih 3000 ili 5000km na pun rezervoar. Ja obično ubacim na servisu i eventualno još jednom - dvaput između servisa od 10tkm, većinom još jednom tako da u biti bude dva aditiva na 10tkm između servisa

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja nemam nikakav problem. Imao sam dosta doticaja sa tim 18d i 20d motorima i bas nijedan nije trosio ulje.  

 

Seria 1 118d sa 390tkm ne trosi ulje.  Ti popravljas te aute?

 Nemaš problem kad nemaš pojma. To kaj si ti imao doticaja ne znači da išta znaš o njima kao i moja baba ili svak druga za volanom. Malo istraži u raspućima interneta ak želiš biti pametan i znat nešto. Radi se o N47 motoru a treba znat da nisu svi 18d N47 kao što ni 20d nije nitko ni spomenuo. To je za tebe već kvantna fizika. Da

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 9:20 (Memphis).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Točim svaka 4 rezervoara

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
omomomomoomm kaže...

Ja nemam nikakav problem. Imao sam dosta doticaja sa tim 18d i 20d motorima i bas nijedan nije trosio ulje.  

 

Seria 1 118d sa 390tkm ne trosi ulje.  Ti popravljas te aute?

 Nemaš problem kad nemaš pojma. To kaj si ti imao doticaja ne znači da išta znaš o njima kao i moja baba ili svak druga za volanom. Malo istraži u raspućima interneta ak želiš biti pametan i znat nešto. Radi se o N47 motoru a treba znat da nisu svi 18d N47 kao što ni 20d nije nitko ni spomenuo. To je za tebe već kvantna fizika. Da

 Neznam zakaj si bezobrazan ali ok ne mislim se spustat na tu razinu.

Ocito je stvar u tome da sam ja imao doticaja sa autima koji su odrzavani kak spada svakih 15tkm a ne sa uvezenim drljama sa 250tkm na intervalima od 30tkm.

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice