Ovisnost frameratea o brzini procesora

poruka: 164
|
čitano: 57.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review

Da. A ja bih i sa najobičnijim i5 dakle ne mora bit ni i7 imao preko 20k u 3DMarku jer mi je grafa vrhunska.

Ovom procesoru fali taman kako je kolega Hyperion pisao prije 200MHz clocka a to je nemoguće sa vrhunskim air cooling

Ovaj Yasya je po meni najbolje što se za te pare za OC može uzet

Moj limit prije Yasye je bio 3.00GHzBelji se

trash bin can:S
14 godina
odjavljen
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Neznam zašto se zamaraš 3DMark06, koji je prokleto glup danas i nije apsolutno nikakav pokazatelj.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Pa probaj na 3,8 stavit i odvrti jedan 3d mark. Možda prođe. Ne mora proć OCCT ili prime95 da bi izdržao u 3d marku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora

Kako bi išlo jer moram FSB dizat preko 400?

Multi mi je već na X9 a to je max što ga BIOS pokazuje!

Dakle imam 9X400 sad za 3800 mi treba 423MHz.

Piše mi na Gigabyteici 1600MHz da ne skurim neš?

Ma nit neću se zamarat. Što je 3DMark nego benchBelji se

trash bin can:S
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
stoncin3 kaže...

Kako bi išlo jer moram FSB dizat preko 400?

Multi mi je već na X9 a to je max što ga BIOS pokazuje!

Dakle imam 9X400 sad za 3800 mi treba 423MHz.

Piše mi na Gigabyteici 1600MHz da ne skurim neš?

Ma nit neću se zamarat. Što je 3DMark nego benchBelji se

  Vrati se na 3.0Ghz i amen. Dovoljno brz za sve, i zagrijavanje u mjeri.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
16 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
strit kaže...

Evo me nazad pošto sam obečao da ću odradit bench-eve na brzini procesora od 2,2GHz i znate kaj? Jesam. Rezolucija 1280X1024.

Helo, thx za sve

Jedno pitanje, jesi li mozda testirao igre pri toj brzini (2,2 i 2,6) na rezi od 1680×1050 i 1920×1080 usporedio ih?

Dobitak fps i postotak opcenito? 

 

Ovo pitam zbog toga sto sam imao namjeru oc jos malo maj proc (3,2gh) pa neznam dali mi se to isplati (dali ce bit kakav dobitak fps) u kompletu sa grafickom 8800gt ili mozda da oc graficu malo Neodlučan?

 

Ako ima neko neki prijedlog kako bi bilo najbolje podesit "Moj PC" za neki optimalan rad za igre (klokanje proca ili klokanje grafe) tj. sta bi se trebalo napravit da max iskoristim sve komponente u kompu.

 

Puno hvala unaprijed na prijedlozima Namigiva

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 19:08 (djigibao).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Weky kaže...
stoncin3 kaže...
  Vrati se na 3.0Ghz i amen. Dovoljno brz za sve, i zagrijavanje u mjeri.

 Ha, ha!

LOL

Oke sve mi je jasno!Smijeh

trash bin can:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
stoncin3 kaže...

Da. A ja bih i sa najobičnijim i5 dakle ne mora bit ni i7

Naravno kad 3DMark06 iskorištava samo 4 jezgre :D

16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Originalni autor, a i ja sam sam probao, je dokazao da CPU nema nikakvog utjecaja, što je i logično, jer su današnji procesori zvijeri.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
pazi ovo:
Malo starija kanta.
Proc AMD a64 na 2.0
quake 4 40 fps sve low
mjenjaj samo proc na 2.4
60 fps medium no shadows?
CoD4:MW modder; VK_MOD 217.163.30.22:28960
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
bur3k kaže...
pazi ovo:
Malo starija kanta.
Proc AMD a64 na 2.0
quake 4 40 fps sve low
mjenjaj samo proc na 2.4
60 fps medium no shadows?

To je "malo starija kanta", gdje je očito "malo" = 5 godina ili više.

Ovdje govorimo o novim računalima, modernim dual i quad core procesorima i modernim grafičkim karticama, te visokim rezolucijama.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

ovaj test je nikakav. da si stavio malo jacu grafu koja moze potegnut vise od proca bilo bi nesto

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Ma skoro pa oduvijek je tako ak se hoćeš dobro igrat treba ti snažna grafička.

Ja se uvijek vodim načelom ,slabiji procesor,jača grafička i to je to,što se tiče gaminga naravno.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
GeForce kaže...

ovaj test je nikakav. da si stavio malo jacu grafu koja moze potegnut vise od proca bilo bi nesto

Ne bi. Ja sam također testirao, kao i kolega naxeem.

14 godina
protjeran
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Eto, moja gospodo, hvala bogu i gdinu stritu što smo razbili još jednu "famu" o utjecaju i tako snažnih procesora kao što imam ja na performanse u igrama.

 

Dakle, koji vam je piton bio da dižete zbog igara (svaka čast ako radite cubase ili photoshop) takt proca na 4.5 npr. ako on to isto odradi s 3.00 ghz.

 

Ne zezam se.

 

Jesam popio 5 piva, ali sam uvijek kao dipl.ing mislio i bio uvjeren u ono što mi je ovaj čovjek strit pokazao.

 

U roku desetak dana ću i sam napraviti testiranje, no slijedeći tjedan nemam vremena, imam dosta obveza.

 

Samo me zanima zašto se nisu javili "Stručnjaci" iz časopisa BUG poput MBakse (koji inače "sve" zna"-(bez ljutnje), no kad god je veća nedoumica oko nekog problema, njega nema) )---da nam objasne u čemu je keč i tko tu griješi !?

 

Valjda ne moram dodatno objašnjavati u čemu je "problem" ????

 

Hvala na objašnjenju stručnjacima iz časopisa BUG kojeg kupujem 15 god i ne želim da me razočaraju odgovorivši mi.

 

 

Na koju se stranu okreće plesačica ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Weky kaže...

Neznam zašto se zamaraš 3DMark06, koji je prokleto glup danas i nije apsolutno nikakav pokazatelj.

Nemoj zafrkavati.

 

Po čemu je glup ?

 

Po tome što ti tako kažeš i imaš 5 zvjezdica.

 

U ranijem postu sam objasnio problem općenitog testiranja svim tim "testerima" (da se hrvatski izrazimo) .

 

Svi relevantniji web i ini časopisi su testirali ATI dx11 seriju kad je izašla prošle godine s "zastarjelim" tri de markom i ne znam u čemu je problem.

 

Ako se radi o sirovoj snazi grafičke bez teselezacije i inih gluposti , i taj "tester" je vrlo kvalitetan jer se vodi algoritmima koji su oduvijek isti za sve grafičke kartice.

 

AMEN

Na koju se stranu okreće plesačica ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 23:44 (Okolosam).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Okolosam kaže...

Nemoj zafrkavati.

 

Po čemu je glup ?

 

Po tome što ti tako kažeš i imaš 5 zvjezdica.

 

U ranijem postu sam objasnio problem općenitog testiranja svim tim "testerima" (da se hrvatski izrazimo) .

 

Svi relevantniji web i ini časopisi su testirali ATI dx11 seriju kad je izašla prošle godine s "zastarjelim" tri de markom i ne znam u čemu je problem.

 

Ako se radi o sirovoj snazi grafičke bez teselezacije i inih gluposti , i taj "tester" je vrlo kvalitetan jer se vodi algoritmima koji su oduvijek isti za sve grafičke kartice.

 

AMEN

  Po čemu je glup? E pa tome što 100Mhz veći takt donese ogroman broj bodova što je nerealno. Gdje si u ijednoj igri vidio da toliki malen overlcock donese veći framerate.

 

Ružno izgleda bože sačuvaj danas.

 

Bio je dobar pokazatelj za testiranje shader arhitekture i HDR osvjetljenja, danas ga gazi 3DMark Vantage, a uskoro i 3DMark11, a teselacija je jako moderna tehnologija i vrlo bitna za budućnost i dobar pokazatelj, dok 3DMark06 nije baš nikakav pokazatelj.

 

Neznam kako je kvalitetan kad je totalno nesređen po pitanju utjecanja procesora.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Okolosam kaže...

 

Ako se radi o sirovoj snazi grafičke bez teselezacije i inih gluposti , i taj "tester" je vrlo kvalitetan jer se vodi algoritmima koji su oduvijek isti za sve grafičke kartice.

 

AMEN

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/vasi-3dmark-06-rezultati/3478.aspx?page=32&jumpto=1144922&sort=asc&view=flat

 

Graficka naclockana 40% vs Graficka Stock = razlika 3%

Netko ce sa naclockanim Core i7 i GTX260 sigurno nabiti veci rezultat nego ja sa Q9550 i GTX470 naclockanom za 40%.

 

Stvarno odlicno pokazuje sirovu snagu graficke kartice

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 8:53 (Mauro).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Okolosam kaže...
Weky kaže...

Neznam zašto se zamaraš 3DMark06, koji je prokleto glup danas i nije apsolutno nikakav pokazatelj.

Nemoj zafrkavati.

 

Po čemu je glup ?

 

Po tome što ti tako kažeš i imaš 5 zvjezdica.

 

U ranijem postu sam objasnio problem općenitog testiranja svim tim "testerima" (da se hrvatski izrazimo) .

 

Svi relevantniji web i ini časopisi su testirali ATI dx11 seriju kad je izašla prošle godine s "zastarjelim" tri de markom i ne znam u čemu je problem.

 

Ako se radi o sirovoj snazi grafičke bez teselezacije i inih gluposti , i taj "tester" je vrlo kvalitetan jer se vodi algoritmima koji su oduvijek isti za sve grafičke kartice.

 

AMEN

Po tome što sa Quadom na istom taktu dobiješ 2-3k veći score u konačnici,dok u igrama Quad i C2D na istom taktu u 90% igara nimalo ne zaostaju.

 

I onda ljudi misle da su Boga za bradu uhvatili sa 4 jezgre,te da je grafička popzdla doslovce,ono - preporodivši se,a jedino što je podivljalo je CPU score. Ništa drugo. Score od grafičke kartice se može minimalno pomaknuti na istim taktovima Quad/C2D,ne baš 2k.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 9:05 (thedream).
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

Isključi se CPU test. Pa ne testira nitko s CPU testom uključenim, jer to onda nije testiranje kartice, nego cijelog računala.

 

Ovaj test je, uostalom, provela i hrpa profesionalnih testera i svi su utvrdili isto. Guru3D je jedan od najboljih i najpouzdanijih i nije teško pogledati njihove obične testove i uočiti kako stvari idu.

Moderne grafičke kartice obavljaju sve, a centralni procesori jako malo i tek opslužuju kartice informacijama. Ne samo da kartice obavljaju svoj posao, već su toliko iznimno snažne, da GPGPU preuzima i dio posla koji je bio na CPU-u.

Karikirano, na kraju ti CPU treba tek toliko da gurne teksturu s diska u VRAM.

 

Iz istog ovog razlog će AMD od 800kn u igrama s karticom 5850 imati isti rezultat kao i moj i7-975 od 8000kn. Ono što zaista pomaže u bitnim situacijama je ako ja imam Quad-SLI, pa imam veću propusnost, nego on i onda vidim znatno ubrzanje, jer njegova mašina ne može opslužiti Quad-SLI.

 

Što je najbolje, 5850 i 5790 (testirano) se ponašaju isto na oba računala, a što samo govori koliko je pametniji igrač koji sve ulupa najprije u grafičku, a potom što ostane u ostatak.

Ako kupujete računalo za igranje, za današnjih visokih ~7000kn (a opet mogućih), puno je pametnije igračima kupiti 5850 i ostatak što uhvate, jer će u igrama imati isti rezultat kao i ja s računalom od 25,000kn i istom 5850 karticom.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora

naxeem slazem se s tobom, no mozes li molim te objasnit ovu tvrdnju s obzirom da mi nije jasno čemu memorijska propusnost ima veze sa igrama (napominjem da mi objasniš, jer ja sam neznam čemu to).

 

Ne, procesor ne znači ništa i ne treba biti usklađen. Multi-GPU kartice imaju veliku korist zbog većeg broja jezgri i paralelnog feeda, te memorijske propusnosti (zato GTX295 poludi na i7 920, a 5850 ne reagira) koja je jako bitna, ali ne odnosi se samo na procesor, već i višekanalnu memoriju (3 vs 2).

 

To je bilo ovdje. 

 

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora

Pretpostavljam da se radi o dodatnom poslu menadžmenta višestrukim karticama i višestrukim podacima koji se šalju u memorije grafičkih kartica. Tada i broj jezgri igra važnu ulogu.

 

Inače, imaš zanimljiv članak/ke o bottleneckingu samih kartica, njihovih GPU-a i njihovog memory bandwidtha: http://alienbabeltech.com/main/?p=20153

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 10:41 (naxeem).
14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
thedream kaže...

Evo jedan,meni sumnjiv do bola test i kompletan članak..ali dosta pregledno i uredno poslagano,cpu scaling.

 

 

 

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/6

 

znači Q6600 na 2.4 daje jednak fps kao QX9770 na 3.2ghz,što je opet jednako u 1 fps razlike sa Athlonom X2 4850E.

 

Čovjek bi zaključio da su zadnja dva jednaki procevi..da je 1 fps razlika.

 

10 siteova,50 različitih priča.

Što je tu sumnjivo ?

 

To je dokaz da što je viša rezolucija procesor ima sve manju ulogu a sve ostalo je na grafičkoj kartici.

Na koju se stranu okreće plesačica ?
14 godina
protjeran
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

ajd dobro.

 

Ubjedili ste me za 3DMark, pobrisao sam ga s računala, pas mu matej Namigiva

Na koju se stranu okreće plesačica ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost frameratea o brzini procesora

dali mi možeš reć s kojim programom da napravim benchmark dali to ima veze koji vin imam?

Imam win 7 i graf Ati radeon vapor-X 5770

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Okolosam kaže...
thedream kaže...

Evo jedan,meni sumnjiv do bola test i kompletan članak..ali dosta pregledno i uredno poslagano,cpu scaling.

 

 

 

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/6

 

znači Q6600 na 2.4 daje jednak fps kao QX9770 na 3.2ghz,što je opet jednako u 1 fps razlike sa Athlonom X2 4850E.

 

Čovjek bi zaključio da su zadnja dva jednaki procevi..da je 1 fps razlika.

 

10 siteova,50 različitih priča.

Što je tu sumnjivo ?

 

To je dokaz da što je viša rezolucija procesor ima sve manju ulogu a sve ostalo je na grafičkoj kartici.

Da deset procesora daje u frame jednak rezultat u igri? Neovisno radilo se o dvojezgrenom Athlonu ili o Core2Quad Extreme-u na gotovo čitavih gigahertz više,neće ići.

 

Znači 2.2ghz Phenom x4 ima 1fps manje na 1920x1200 od C2QE 9770 na 3.2ghz? Pa to je super. Mislim da bi radi toga trebali C2QE proglasiti smećem,a ne ovo ruglo od testa..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 15:43 (thedream).
15 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
Okolosam kaže...

ajd dobro.

 

Ubjedili ste me za 3DMark, pobrisao sam ga s računala, pas mu matej Namigiva

A što si ga pak obriso?

Ko da ti nije dobro imat ga za ubuduće?

roflIznenađen

trash bin can:S
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
thedream kaže...

Da deset procesora daje u frame jednak rezultat u igri? Neovisno radilo se o dvojezgrenom Athlonu ili o Core2Quad Extreme-u na gotovo čitavih gigahertz više,neće ići.

 

Znači 2.2ghz Phenom x4 ima 1fps manje na 1920x1200 od C2QE 9770 na 3.2ghz? Pa to je super. Mislim da bi radi toga trebali C2QE proglasiti smećem,a ne ovo ruglo od testa..

 

Pa nisu procevi samo zbog igara napravljeni. Zapravo igre su sporedna stvar. I više vjerujem tom testu nego anandtechovim rezultatima gdje i5 dere Phenoma za 20 FPS u igrama.

Mislim da je ovo najrealniji i najobjektivniji test.

Za igre je najbitnija grafička kartica, a jedan Quad od 800 kn je dovoljan da nahrani sve najjače sigle GPU kartice.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
stoncin3 kaže...

A što si ga pak obriso?

Ko da ti nije dobro imat ga za ubuduće?

roflIznenađen

Ko te hebe Namigiva

Na koju se stranu okreće plesačica ?
14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost frameratea o brzini procesora
thedream kaže...

Da deset procesora daje u frame jednak rezultat u igri? Neovisno radilo se o dvojezgrenom Athlonu ili o Core2Quad Extreme-u na gotovo čitavih gigahertz više,neće ići.

 

Znači 2.2ghz Phenom x4 ima 1fps manje na 1920x1200 od C2QE 9770 na 3.2ghz? Pa to je super. Mislim da bi radi toga trebali C2QE proglasiti smećem,a ne ovo ruglo od testa..

 

Nije ruglo od testa, a ti ne shvaćaš što taj test pokazuje.

 

Pokazuje da na manjim rezolucijama procesor igra ulogu dok na rezolucijama od 1920x1200 i višim, nema.

 

Lijepo ti dolje piše da pri onim velikim rezolucijama grafička više ne može sinkrono s procesorom napraviti razliku u performansama. odn držati korak.

Na koju se stranu okreće plesačica ?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 16:13 (Okolosam).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice