Dostupan HAKOMetar

poruka: 93
|
čitano: 32.105
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan HAKOMetar".
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan HAKOMetar

A što sa latencijom (prema HAKOM-ovom serveru unutar Hrvatske, naravno)? Obvezuju li se operateri u tom pogledu?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 0:34 (Random.).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan HAKOMetar

Da si dobro gledao vidio bi da imas automatsko pokretanje aplikacije (web start) preko web-a bez ikakve instalacije ili namjestanja, ako ti ne radi problem je u tvom browseru, trebas namjestiti webstart. Ti bi dilao softver putem cd-ova , a kako bi isporucivao nove verzije ???? Za Mac Os ti pise (da si gledao, a pise ti na uvodnoj stranici kada pokrenes aplikaciju) da je u ovoj verziji aplikacije podrzan do verzije 10.6

Najlakse je napisat glupi komentar, malo teze je sloziti nesto pametno

16 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
tihi100 kaže...

Da si dobro gledao vidio bi da imas automatsko pokretanje aplikacije (web start) preko web-a bez ikakve instalacije ili namjestanja, ako ti ne radi problem je u tvom browseru, trebas namjestiti webstart. Ti bi dilao softver putem cd-ova , a kako bi isporucivao nove verzije ???? Za Mac Os ti pise (da si gledao, a pise ti na uvodnoj stranici kada pokrenes aplikaciju) da je u ovoj verziji aplikacije podrzan do verzije 10.6

Najlakse je napisat glupi komentar, malo teze je sloziti nesto pametno

Pusti ih. Ja ovdje vidim brdo djecice koji su mislili da je ovo još jedan speedtest pa da će kačit rezultate na forum i hvalit se čiji je veći... A pa iza je usljedilo razočarenje.. kme kme

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
macak kaže...

Otvorite firewall (active connections) i obratite pozornost koliki promet je ovaj program napravio.

 

Nakon gotovog testa i poruke da je napravio 40 MB prometa zatvorio sam aplikaciju. Nakon 2,5 sata otvaram firewall i vidim da je hakometar uploadao 470 MB (!). Kojih podataka i kome? {#}

e ovo je genijalno, da je tebi znat sta citas

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
hudo kaže...

UI nighmare, intuitivan ko asembler, ocekivano od Carneta :)

 

Kada unutar textboxa za upozorenja pise <br/> znas da je program za krajnjeg korisnika. Puno srece korisnickoj podrsci operatera kada ih nazove neka kucanica, baba, deda ...

Od ovakvog alata očekujem da mi izmjeri brzinu i to radi odlično (usporedba s postojećim alatom). Meni je iskreno draže da vidim što mi radi po računalu nego da buljim u nekakvu statičnu sliku dok traje mjerenje (iako prihvačam da je nekome draže da ekranom trči nekakav čovječuljak). Ovo ipak nije nova igrica, samo jedan korisni utility i ne vidim u čemu nije intuitivan. Pokreneš, upišeš par podataka (koji i ne moraju biti ispravni ako se radi o testu) i pritisneš start? Za prvu verziju {#} HAKOM-u i CARNET-u (ako su oni to stvarno radili).

11 godina
offline
Dostupan HAKOMetar

Ovo bi se trebalo pokretati tek ako imate problema sa brzinom interneta. Osobno nisam pokrenuo niti ću pokretati jer znam da imam ugovorenu brzinu. A to što traži kabel i osobne podatke je logično jer ovo mijerenje je dokaz. Ako koristite bežičnu vezu onda brzina može ovisiti i o vama a mislim da nije problem spojiti 2 kabla za 5 minuta testiranja ako je potrebno. Svi vi koji želite testirati brzinu interneta i kurčiti se po forumima imate speedtest.net a oni koji žele testirati aplikaciju uvijek mogu upisati lažne podatke ako se boje za svoju privatnost.

I'm just a person, not alien or something like that so don't be afraid.
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
macak kaže...

Otvorite firewall (active connections) i obratite pozornost koliki promet je ovaj program napravio.

 

Nakon gotovog testa i poruke da je napravio 40 MB prometa zatvorio sam aplikaciju. Nakon 2,5 sata otvaram firewall i vidim da je hakometar uploadao 470 MB (!). Kojih podataka i kome? {#}

To su otisci(signatures) podataka koje imaš na HDD-u to će poslati na analizu u ZAMP da utvrde sadrži li tvoj HDD piratske filmove,glazbu,igre i software.

Ako utvrde da tvoj HDD- sadrži piratski sadržaj zabranit će ti pristup internetu i zaplijeniti računalo i medije za pohranu podataka a tvoje podatke proslijediti nosiocima autorskih prava da te mogu tužiti.

Vidiš kako su se dobro sjetili,tko će provjeravati brzinu interneta nego oni kojima treba velika brzina za skidanje  piratskog sadržaja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 23:18 (mau123).
15 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar

{#}

Hakometar Hakometar
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
neaktivan
offline
Dostupan HAKOMetar

probat ću postati ovdje, iako vidim da je zadnja poruka napisana poodavno :)

 

naime, zadnjih par dana imam problema s netom. klasični benchmark (speedtest/carnet speedtest)

"kažu" da ima određenih problema s vezom jer ona nije 3 megabita koliko bi trebala biti (i koliko je do sada bila)

 

rezultate koje dobijem mjerenjem su od 0,7 do 2,2 megabita (drastično variraju čak i unutar 5 minuta mogu dobiti ovako suprotne vrijednosti).

 

e sad, problema ne bi bilo da mi hakometar pokazuje rezultate slične ovima gore.

hakometar pokazuje da je sve ok :(

 

primjerice, pokrenem carnet speedtest - pokaže 1,7 Mbit/s, pokrenem hakometar pokaže: "Download brzina vaseg linka: 2.899653 Mbit/s"

napravim istu stvar ponovno - pokrenem speedtest, pa carnet speed test i dobijem identičan rezultat koji je 1,9 megabita!

pokrenem hakometar - opet pokaže da je sve ok i da je brzina 2,9

 

za popyzdit

ne mogu ništa bez hakometra!

operater (optima) kaže da prijavljuje kvar i šalje tehničara tek nakon sedmodnevnih mjerenja :(

a po hakomovim mjerenjima je sve ok (a znam da nije)

 

može neki savjet? šta napraviti?

i kako je moguće da hakometar i carnetov speedtest daju toliko različite rezultate (pretpostavljam da "kontaktiraju" isti server)?!

 

e da, još nešto kad se već jadam.... skinem s njihove stranice aplikaciju, pokrenem ju i javi mi popup da na serveru postoji nova verzija aplikacije i da ne mogu nastavit mjerenja (kad te neće, onda te stvarno neće)!

skoro sam potrgao tastaturu i monitor koliko mi je došlo muka

 

thx na pomoći!

jure

 

p.s. zadnje mjerenje prije no što postam:

carnet speedtest - 1.44 Mib/s
hakometar: 3,05 Mib/s

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan HAKOMetar

još nešto,

 

mjerenja izvršena na 2 računala

spojeni žicom na d-link

vajrles ubijen

virusi/malveri/ostala smeća zanemarimo jer alati kažu da ih nema...

14 godina
neaktivan
offline
Dostupan HAKOMetar

e sad vi meni nešto objasnite, korak po korak. imam problema s učitavanjem stranica, i tamo u optimi me ljute da 5 dana mjerim tim hakometrom, znači pet dana loše veze i još mjerenja. što je najgore, prije par mjeseci sam ga instalirala, i pokušala mjeriti, jedan dan je mjerio, drugi, treći... neuspjelo... naravno kad internet ne radi dobro.

i sad sam ja htjela to čudo ovoriti, i kud god stisnem ne otvara ga, pokušala sam ga deinstalirati (čak nije ni u programima za maknuti) , neda, ponovo instalirati neda... što da radim? 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dostupan HAKOMetar

Hakometar mi se uvijek zaustavi na 16-om  koraku. Zna netko uzrok/rješenje ovog problema?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan HAKOMetar

Pa da li Vama radi taj usrani Hakometar?

Znači imam legalnu verziju Windows 10 Pro i nema teorije da mi otvori ni download-ani program niti da mi odmah otvori java program. Bilo kako on meni Hakometar neće otvoriti.

Koje sranje od programa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
MasterOfDisaster kaže...

Pa da li Vama radi taj usrani Hakometar?

Znači imam legalnu verziju Windows 10 Pro i nema teorije da mi otvori ni download-ani program niti da mi odmah otvori java program. Bilo kako on meni Hakometar neće otvoriti.

Koje sranje od programa.

Pa tko još mjeri s time? Brzinu interneta izmjeri na speedtest.net.

14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
Marko :D kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa da li Vama radi taj usrani Hakometar?

Znači imam legalnu verziju Windows 10 Pro i nema teorije da mi otvori ni download-ani program niti da mi odmah otvori java program. Bilo kako on meni Hakometar neće otvoriti.

Koje sranje od programa.

Pa tko još mjeri s time? Brzinu interneta izmjeri na speedtest.net.

Pa moram u tom sranju mjerit 5 dana da bi mogao otići sa Optime jer ne dobivam brzinu koja mi je ugovorom propisana, a oni obavezuju mjeriti u usranom Hakometru, koji očito malo kome radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 19:54 (MasterOfDisaster).
13 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
MasterOfDisaster kaže...
Marko :D kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa da li Vama radi taj usrani Hakometar?

Znači imam legalnu verziju Windows 10 Pro i nema teorije da mi otvori ni download-ani program niti da mi odmah otvori java program. Bilo kako on meni Hakometar neće otvoriti.

Koje sranje od programa.

Pa tko još mjeri s time? Brzinu interneta izmjeri na speedtest.net.

Pa moram u tom sranju mjerit 5 dana da bi mogao otići sa Optime jer ne dobivam brzinu koja mi je ugovorom propisana, a oni obavezuju mjeriti u usranom Hakometru.

U tom slučaju, da, moraš. Jesi probao reinstalirati Javu?

14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar

Da i ništa. Totalna debilana.

13 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
MasterOfDisaster kaže...

Da i ništa. Totalna debilana.

Ne znam stvarno. Probaj kontaktirati HAKOM, možda će oni znati u čemu je problem.

15 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar

java 8.x

hakometar je relevantan + pravila mjerenja, opterećenje, sati, dodatne usluge kao iptv..

- ne ideš time u optimu, što će im.. to je potrebno kad je operater 'tvrd'. To prilažeš kad se žališ HAKOMu.. nakon što te operater odbije u prvostupanjskoj i sl. (ali, ok, bolje je imati, obavi to).

- svaki operater ima svoj 'hakometar' (na svojim stranicama.. potraži), mada je svaki test jednak i možeš npr speednet nije relevantan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
ihush kaže...

java 8.x

hakometar je relevantan + pravila mjerenja, opterećenje, sati, dodatne usluge kao iptv..

- ne ideš time u optimu, što će im.. to je potrebno kad je operater 'tvrd'. To prilažeš kad se žališ HAKOMu.. nakon što te operater odbije u prvostupanjskoj i sl. (ali, ok, bolje je imati, obavi to).

- svaki operater ima svoj 'hakometar' (na svojim stranicama.. potraži), mada je svaki test jednak i možeš npr speednet nije relevantan.

Znači pričaš napamet i bezveze. Kontaktirao sam Optima korisničku službu poradi nemogućnosti isporučivanja 20Mbps nego samo 13,5Mbps (minimum 14Mbps), pa su mi oni (Optima korisnička služba) rekli da moram  koristiti Hakometar 5 dana zaredom  i iza 19 sati mjeriti i ta mjerenja priložiti u zahtjevu za raskid ugovora i naravno ako su mi svih 5 dana ispod 14Mbps imat ću pravo dobiti raskid ugovora. Prije toga su mi 2 puta bili optimini tehničari i ovaj tjedan HT tehničari i svi kažu da je linija ok, ali da više od toga ne ide.

 

EDIT:

inače prije ovog update-a 13.10.2017. kada sam dao na java 9.0 imao sam java 8.xx i nije također radilo kao ni sa javom 9.0

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 20:29 (MasterOfDisaster).
15 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
MasterOfDisaster kaže...
ihush kaže...

java 8.x

hakometar je relevantan + pravila mjerenja, opterećenje, sati, dodatne usluge kao iptv..

- ne ideš time u optimu, što će im.. to je potrebno kad je operater 'tvrd'. To prilažeš kad se žališ HAKOMu.. nakon što te operater odbije u prvostupanjskoj i sl. (ali, ok, bolje je imati, obavi to).

- svaki operater ima svoj 'hakometar' (na svojim stranicama.. potraži), mada je svaki test jednak i možeš npr speednet nije relevantan.

Znači pričaš napamet i bezveze. Kontaktirao sam Optima korisničku službu poradi nemogućnosti isporučivanja 20Mbps nego samo 13,5Mbps (minimum 14Mbps), pa su mi oni (Optima korisnička služba) rekli da moram  koristiti Hakometar 5 dana zaredom  i iza 19 sati mjeriti i ta mjerenja priložiti u zahtjevu za raskid ugovora i naravno ako su mi svih 5 dana ispod 14Mbps imat ću pravo dobiti raskid ugovora. Prije toga su mi 2 puta bili optimini tehničari i ovaj tjedan HT tehničari i svi kažu da je linija ok, ali da više od toga ne ide.

- ne nego to znači da si kreten... ili nemaš osnovne komunikacijske vještine uz ostala potrebna znanja.

čitaj, faza III. i tad prilažeš rezultate hakometra, tad se žališ hakomu, jer faza 1-2 .. ''U slučaju za Vas neprihvatljivog rješenja..''

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
ihush kaže...
MasterOfDisaster kaže...
ihush kaže...

java 8.x

hakometar je relevantan + pravila mjerenja, opterećenje, sati, dodatne usluge kao iptv..

- ne ideš time u optimu, što će im.. to je potrebno kad je operater 'tvrd'. To prilažeš kad se žališ HAKOMu.. nakon što te operater odbije u prvostupanjskoj i sl. (ali, ok, bolje je imati, obavi to).

- svaki operater ima svoj 'hakometar' (na svojim stranicama.. potraži), mada je svaki test jednak i možeš npr speednet nije relevantan.

Znači pričaš napamet i bezveze. Kontaktirao sam Optima korisničku službu poradi nemogućnosti isporučivanja 20Mbps nego samo 13,5Mbps (minimum 14Mbps), pa su mi oni (Optima korisnička služba) rekli da moram  koristiti Hakometar 5 dana zaredom  i iza 19 sati mjeriti i ta mjerenja priložiti u zahtjevu za raskid ugovora i naravno ako su mi svih 5 dana ispod 14Mbps imat ću pravo dobiti raskid ugovora. Prije toga su mi 2 puta bili optimini tehničari i ovaj tjedan HT tehničari i svi kažu da je linija ok, ali da više od toga ne ide.

- ne nego to znači da si kreten... ili nemaš osnovne komunikacijske vještine uz ostala potrebna znanja.

čitaj, faza III. i tad prilažeš rezultate hakometra, tad se žališ hakomu, jer faza 1-2 .. ''U slučaju za Vas neprihvatljivog rješenja..''

O Bože, ja sam kreten, a čuj tvoj savijet. Ovo što ti daješ je kada ja dajem žalbu Hakom-u zato jer nisam dobio raskid ugovora od Operatera, a ja trebam za zahtjev kod Optime brzine mjerene Hakometrom. Šta tebi tu nije jasno. Pa ne idem se odmah žaliti Hakomu nego idem prvo normalno napraviti zahtjev za raskid ugovora prema Optimi sa mjerenjima preko Hakometra kao dokaz da stvarno nemam minimum od 14 Mbps.

Hvala na pomoći, ali stvarno mi nemoj pomagati.

Riječnik ti je na nivou, eto toliko od kretena

14 godina
offline
Dostupan HAKOMetar

Nego da pitam da li nekome od vas koji imate Win 10 radi taj Hakometar.

Fala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
MasterOfDisaster kaže...

Nego da pitam da li nekome od vas koji imate Win 10 radi taj Hakometar.

Fala.

 

Kod mene uredno radi.

 

 
 
 

 

Stavio sam ovu JAVU v8 (kod tebe je v9):

https://www.java.com/en/download/windows-64bit.jsp

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 23:48 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
djigibao kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Nego da pitam da li nekome od vas koji imate Win 10 radi taj Hakometar.

Fala.

 

Kod mene uredno radi.

    

 

Stavio sam ovu JAVU v8 (kod tebe je v9):

https://www.java.com/en/download/windows-64bit.jsp

To si testirao na Win 10 stroju? Vidim da imaš više OS-ova pa zato pitam.

16 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
Da, na Win 10 sa ovim zadnjjim updejtom
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
djigibao kaže...
Da, na Win 10 sa ovim zadnjjim updejtom

Pa ne kužim zašto onda kod mene neće, također imam Win 10 Pro sa zadnjim update-om, jedino ako ga KIS 2017 ne blokira, makar mi nikakvu poruku ne izbacuje.

16 godina
offline
Re: Dostupan HAKOMetar
Jesi probao maknuti tu javu i stavio ovu koja sam ja stavio (v8)?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Dostupan HAKOMetar

Probaj deinstalirati Javu s Java Uninstall Tool-om.

 

https://www.java.com/en/download/uninstalltool.jsp

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Dostupan HAKOMetar

Nacrtaj u Paintu mjerenja i prilozi 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice