Što je to "iPad ready web"?

poruka: 65
|
čitano: 7.822
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je to "iPad ready web"?".
16 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

taj apple previse dopustio sebi , sad ce on postavljati standarde i ti ces oko njega morati da se vrtis..kako da ne ... puno oni ...

K'eni pa te vat' ;)
 
24 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
BugSU kaže...

taj apple previse dopustio sebi , sad ce on postavljati standarde i ti ces oko njega morati da se vrtis..kako da ne ... puno oni ...

pa vidis da se vrti...

uostalom, to je brand koji se prodaje, i tesko da ce ga netko skinut sa trona...

prevelik marketing...

 

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
BugSU kaže...

taj apple previse dopustio sebi , sad ce on postavljati standarde i ti ces oko njega morati da se vrtis..kako da ne ... puno oni ...

 

Daleko do toga da je Flash sveti gral za sve na webu i treba jos puno optimizacije, ali se slazem da Apple ima glup pristup.

 

Sad ako u Adobiju nisu potpuni krelci za kormilom oni ce i Silverlight i ovu Apple inicijativu shvatiti kao poticaj za boljim Flash playerom ili je vrijeme za neki novi virtual machine kao konkurencija?

 

Konkurencija je jako dobra stvar!

15 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?

Joj, ljudi moji, ko prvo, ni ja se ne slažem s monopolističkom politikom Applea, ali daj malo bolje čitajte -  uglavnom prebacujući video u HTML5 umjesto Flasha kad detektiraju iPad.

 

Dakle - tko gleda na iPadu, samo njemu ce se stranica prilagoditi, a ne svima!

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?

Mislim da je to u redu, neka vodi monopol, a to za pravilno otvaranje stranisa, ja sam shvatio da kad portal detektira da je stranica posjećena od strane iPad korisnika tada prebacuje iz flash-a u html5 ... :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
Dukaaa kaže...

Mislim da je to u redu, neka vodi monopol, a to za pravilno otvaranje stranisa, ja sam shvatio da kad portal detektira da je stranica posjećena od strane iPad korisnika tada prebacuje iz flash-a u html5 ... :P

I dobro si shvatio :D. Portali prebacuju sadrzaj u html5 TEK kad DETEKTIRAJU IPAD. Dajte ljudi malo bolje citajte, a ne odma u svađe ići.

15 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?

Problem je u tome što je Flash do sada bio neslužbeni standard za interaktivni sadržaj na webu, u ovom slučaju video, tu se usput pojavio i silverlight pa moonlight kao silverlight alternativa na Linuxu, ali činjenica je da ne postoji standard koji određuje kako će se video prikazivati, a kako Appleu smeta to što je Flash previše "zahteva"n i "neoptimiziran" za njihove uređaje insistiraju na HTML5 standardu, a ako nastave to bi moglo postat i pravilo, barem u slučaju videa, što i podržavam, neće biti potrebno instalirati nikakve plug-ine a i hardverski zahtevi videa prikazanog na ovakav način će biti manji.

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?
Zanimljivo je kako apple to radi. Uspio je izvesti da se standard prilagođava uređaju, a ne kako je logično, uređaj standardu. Postoje dvije solucije kako su to mogli izvesti. Ili te stranice očekuju milijune posjeta s iPad čuda pa su spremni uložiti u novu "vrstu" stranice, ili im je apple platio da to isto naprave.
Ja ne razumijem zašto ste sad svi krenuli pljuvat po appleu, pa taman i da im je platio, iako po meni to ne bi bilo u redu. Vrlo mudro su izveli ovaj dio s narudžbama, jer se uređaj može vratiti. Tako su odmah pridobili gomilu ziheraša koji nikad ne bi kupili uređaj za tolke pare na slijepo. Kada su ovi vidjeli brojke, vrlo je lako da su se i sami potrudili da dobiju "certifkat" iPad ready. Svaki appleov potez je unaprijed zamišljen i proračunat. To je za njih odlično, jer će zgrnut brdo love, ali kupcima prodaju muda pod bubrege, a što je najgore to se zbog ovakvih cerifikata i prilagođavanja ni ne primjeti. Dakle očito je da jedan veliki apple ne može proizvesti proizvod koji bi se pridržavao današnjih standarda, pa improviziraju, a to im uvjek uspije. A to što im uvijek uspije im nije palo s neba. To su si sami stvorili, tako što su radili uređaje, prije svega, lijepog dizajna. Upravo dizajn je tamo nekim n00bovima najbitniji. Osim dizajna, nisu trčali pred rudu i u svoj OS nisu ubacili tehnologije koje nisu mogli implementirati tako da rade savršeno. Sve što može njihov uređaj, isti izvodi savršeno (barem prema pričama, videima, recenzijama itd.) i to je privuklo i onaj ostali segment tržišta, a to su, ja bi ih nazvao, kućni korsnici. Nije im baš bitno da imaju hrpu toga na raspolaganju (joj, pa kaj bum s tim, ionak to nikad ne bum koristil..), ali im je vrlo bitno da to sve odmah radi. Tako su pridobili hrpu ljudi, od modnog mačića do, primjerice, artfulla, a hrpom kupaca su pridobili i ove što svoj software njima prilagođavaju.
Apple skidam kapu! Ali ako se nešto bitno ne promjeni, mene nećete uračunavat u statistike.

P.S. - ispričavam se na eventualnim gramatičkim pogreškama. Uzmite u obzir da pišem s moba. ;)
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Ajde, barem neko dobro od apple-a da forsiraju nove standarde, isto kao i što su prvi forsirali USB i sl. Neka se adobe malo trgne i ili napravi bolji lakši flash(još uvijek sav flash video nije gledljiv na mobovima čak i na 1ghz procevima isto zna trzati) ili ćemo preć na drugi standard i gotovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?

Meni na nokiji ne trza ;)

Ili mislis na the phone ;)

15 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Neznam, gledao sam reviewe za HTC Desire i kad su vrtili video koji je u flashu na nekim stranicama(ne sjećam se koje) video je strašno trzao i bio je negledljiv, također su uspoređivali HTC Legend i Desire, legend je bio još goriji vrtio je 1 sliku svakih par sekundi, dok desire nekih 1 sliku u sekundiNeodlučan Evo

, stavi na 3:11 i gledaj kako vrti flash video

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Ne znam cemu sva ta hajka na iPad, da vam neko da besplatno iPad sigurno ga nebi bacili

Koliko vidim po recenzijama surfanje je odlicno a svida mi se ona idea se eBooksima...

 

 

 

Kaj se tice HTML5 umjesto Flasha, lijepo pise da kad detektiraju iPad prebacuju na HTML5

a i ne znam u cemu je fora, ako je HTML5 brzi zasto se onda koristimo svi sa Flashom?

Danas se svi novi Web browseri hvala sa CSS3, HTML5, nekim Super brzim JavaScript enginima itd..

pa zasto onda to ne iskoristiti!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

" Što neke stranice trebaju napraviti da bi dobile tu titulu, pitate se vi. Odgovor je - ne smiju podržavati Flash!"

 

Jao kad vidim ovakvu manipulaciju, iskreno počne mi se sr*t.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
Stoja kaže...

Neznam, gledao sam reviewe za HTC Desire i kad su vrtili video koji je u flashu na nekim stranicama(ne sjećam se koje) video je strašno trzao i bio je negledljiv, također su uspoređivali HTC Legend i Desire, legend je bio još goriji vrtio je 1 sliku svakih par sekundi, dok desire nekih 1 sliku u sekundiNeodlučan Evo

, stavi na 3:11 i gledaj kako vrti flash video

Na 5800 ga vrti glatko.

14 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Čitam zadnjih dana stvarno (pre)veliku količinu vijesti vezanu uz iPad na BOL-u, pogotovo ako uzmemo u obzir da BOL ima svoj mjesečnik koji nema niti četvrtinu stranice namijenjene OS X-u.

Iz navedenog je jasno da redakcija BOL-a to radi samo kako bi povečala komentiranje članaka, a s tim i posječenost svojim stranicama što je ne samo njihovo legitimno prvo, nego i odličan urednički potez, ponavljam odličan potez.

 

Eto taj primjer iz BOL-a već poprilično dugo koristi Apple, napaljuje ljude na njihove proizvode, na njihovu robnu marku. Ne nije marketing sam sebi svrha kako mnogi ovdje komentiraju, jer možeš ti lekramirat do besvjesti nešto što ne vrijedi, stvar je u sinergiji sadržaja i uređaja.

 

iPod je bio samo još jedan mp3 player u nizu, a za koju godinu postao je najprodavaniji mp3 player na svijetu. Da stvar bude još bolja nit je bio prvi, nit je tehnički bio revolucionaran, nit je podržavao hrpu audio formata, baš suprotno.

Marketing reči će mnogi, ali jok, sadržaj i odlično korisničko iskustvo.

Apple se u zadnjih par godina preorijentirao na iUruciTeDržim proizvode i ponudio je s tim uređajima i recept za uspjeh, a to je sadržaj prilagođen za njihove uređaje i odlično korisničko iskustvo.

Zanemarimo sad totalno stolna i prijenosna računala od Applea, jer uostalom i sam Apple je izbacio van riječ "computer" iz naziva svoje tvrtke.

 

iPod - mp3 player koji korisnicima nudi ogroman glazbeni servis preko iTunesa, a uređaj je vrlo jednostavan i "user frendly" kako se kod nas kaže :), a sa iPod Touchem lagano odlaze iz segmenta uređaja koji radi samo jednu stvar, već imamo multimedijalni, za internet spreman :) uređaj.

 

iPhone - mobilni telefon, "pametni" mobitel ili ti smart phone, nazovimo ga kako hoćemo, ali opet imamo uređaj koji nudi "user frendly" sučelje i sadržaj

 

iPad - tablet, slate, multimedijalni "retrovizor" :-), s ovim zadnjim je bilo najlakše, jer ponudili su opet "user frendly" sučelje koje ljudima paše, odnosno logično je i lagano za korištenje + ovaj put su oni uvjetovali kako će se sadržaj na internetu prikazivati ukoliko želiš i dalje biti globalno čitan.

 

Ok, da skratim recept do uspjeha iUruciTeDržim uređaja nije u marketingu, naravno da je i marketing bitan, nema te firme koja je napravila barem minimalni uspjeh, a da nije uložila ništa u neku vrstu marketinga, već je ovdje uspjeh napravljen relativno kvalitetnim uređajima, koji nude odlično korisničko iskustvo i hrpu sadržaja.

 

Vidim da na BOL forumu najviše rasprava ima kad se objavi neka vijest o Appleu (vraćam se na početak priče), ali i to je logično, a sa strane urednika BOL-a odlično prepoznato, jer večina korisnika BOL foruma su PC entuzijasti, gameri, ljudi koji gledaju računalo samo i isključivo iznutra, pa je i logično da velika večina njih ne može shvatiti kako je moguče da postoji uspješna računalna firma koja po njima prodaje "muda pod bubrege".

Čak idu toliko daleko da im je logičnije prihvatiti kako Apple nudi mito skoro svim najrelevantnijim novinarima u USA samo da ovi pišu pozitivno o njihovim proizvodima, da Apple plača ljude da masivno stoje u redovima, ali nikako da shvate i prihvate gore navedene argumente.

 

S obzirom na naše dugogodišnje prilike i neprilike u državi reko bi čak da je i to razumljivo :-)

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?

svaka firma ima svoj marketing...i dell i hp daju  tonu love za marketing....ali to nije bitno....

bitno je šta je apple zadnjih cca  4-5 godina no.1 firma  ko ta je sony bia "IN" prije 15 godina ili sta ja znan...i inovatan je i lider...svi ostali kopiraju i prate...ako vi to nevidite... e jbga...

što neznachi da che ovo trajat zauvijek, zasad ide dobro...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Ono što apple radi je uređaj za mase, odnosno tko god uzme taj uređaj u ruke, u roku 15 minuta će barati sa njim bez većih problema. Zato kad ga uzmu u ruke ona manjina koja teži funkcionalnošću a ne samo osnovnim funkcijama, onda su oni zakinuti u raznim pogledima kao izostanak određenih standarda, prikrivanje ili izostanak određenih funkcija(koje se neke mogu srediti jailbreakom) ali njima ostane dojam poluproizvoda. Jedini je problem šta je ta brojka ljudi puno puno manja naprema onoj kojima uređaj je savšen i normalno da je apple briga za lovu i većinu pa će onda udovoljiti njihovim željama da zarade više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Što je to "iPad ready web"?

Evo ovo u biti daje odgovore (malo karikirane, ali prilično istinite) na pitanje tko to kupuje, odnosno ne kupuje i zašto:

http://gizmodo.com/5508345/the-six-types-of-ipad-fans-and-critic

 

Poz.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?

nema kad uzmesh macbook pro u ruke, funkcionalnost mu je 0.....ebote ja nevjerujem koje vi gluposti prichate, a vjerovatno ni vi jer nista makli svoje procjene od IT vijesti na netu..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?

Ko spominje maxbook pro?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
nisam pročitao postove iznad, te ne znam da li je itko spomenio. nisam neki ljubitelj apple-a ali mislim da oni s vrlo dobrim razlogom odbijaju flash jer je on već lagano na izmaku, dolazi html 5 i već se lagano svi prebacuju, a naročito veliki video servisi poput youtub-a i vimeo-a. ne znam kako ce funkcionirati stuacija s ostalim malim sajtovim u flashu, ali kad tad ce morati poceti pratiti korak. i što se događa, idemo korak naprijed. tw. ipad ima već podršku za html 5
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
odjavljen
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
loncaric kaže...

Ne znam cemu sva ta hajka na iPad, da vam neko da besplatno iPad sigurno ga nebi bacili

Koliko vidim po recenzijama surfanje je odlicno a svida mi se ona idea se eBooksima...
..

Nebi ga bacio a bome ga nebi ni zadržao.

 

Uvalio bih ga nekoj budali za dobre pare i kupio bi si nešto pošteno (kakav smartphone, neki HTC recimo).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
protjeran
offline
Što je to "iPad ready web"?

Apple trenutno ima iMac27 koji je najbolji all in one comp za najmanje love. to i osx je hvalevrijedno kod applea, sve drugo je precjenjeno.

 
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što je to "iPad ready web"?
Dosadni ste već, pitanje je, hoće li to raditi na iphoneu?
Vir prudens non contra ventum mingit...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
surki kaže...

koji je najbolji all in one comp za najmanje love.

LoL!! Pogotovo boldani dio. Smijeh

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
DamageHigh kaže...
surki kaže...

koji je najbolji all in one comp za najmanje love.

LoL!! Pogotovo boldani dio. Smijeh

kad se pojavio sasvim sigurno je bio, a sad je više nego solidan buy, ako te dopadne model bez greške jer osobno mislim da je iMac 27 jedan od appleovih proizvoda sa najviše grešaka u proizvodnji. Da li je to više ili manje nego je prosjek u PC industriji neznam, al za apple je nedopustivo visok.

 

Što se "apple kill flash" strategije tiče mislim da im je plan na mjestu i da se počinje ostvarivati. Oglašavačke agencije još nisu shvatile koliki postotak tržišta gube jer im se umjesto reklama pojavljuje plava lego kockica, al sa 40 ak miljuna iPhoneova, još toliko iPodova touch i desetak miljuna iPadova godišnje ... mislim da će dvaput razmisliti o upotrebi flasha. Meni je youtube odavno na HTML5 i na Macu i ne vidim nikakvu razliku osim što jede manje resursa. 

A.
14 godina
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
artfull kaže...

 

Meni je youtube odavno na HTML5 i na Macu i ne vidim nikakvu razliku osim što jede manje resursa.

Aj mi objasni proceduru stavljanja istog u full screen..=)

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
DamageHigh kaže...
artfull kaže...

 

Meni je youtube odavno na HTML5 i na Macu i ne vidim nikakvu razliku osim što jede manje resursa.

Aj mi objasni proceduru stavljanja istog u full screen..=)

nema je trenutno, program je i dalje u beti al navodno soon. U svakom slučaju očekujem da svi profitiraju od forsiranja konkurencije flashu i flash streamingu obzirom je adobe flash totalno proprietary, bugovit do bola ( barem na macu, al ni na PC ju nije sjajan ) a uz to i totalna sigurnosna rupa.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?

Nego sad se sjetih. Pa zar Jobs za ipad i surfanje ne rece "to jednostavno radi". Ispade da i ne radi bas ;)

14 godina
protjeran
offline
RE: Što je to "iPad ready web"?
DamageHigh kaže...
surki kaže...

koji je najbolji all in one comp za najmanje love.

LoL!! Pogotovo boldani dio. Smijeh

Oprosti, ali za 12 000kn ne mozes niti sam sloziti takvu PC konfiguraciju sa 27" IPS monitorom i operativnim sistemom a kamoli nac takav allin1 comp.

 

Tako da LOL na tvoju informiranost.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice