IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 715
|
čitano: 231.691
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Extrime kaže...

... koristio sam od Samsunga punjac 25W Type-C i Type-A 

desavalo mi se da je mob. stalno prekidao i nanovo pokretao punjenje

probao iskljucit sat i mjenjat kabl, ali isti rezultat. Nije bas radilo...

 Ma ja koristim trenutno s ženinog s10lite čini mi se 20 il 25W nativni punjač (i njegov kabel) i puni čist fajn, al eto kako ću to s prodajom mobitela morat dat gledal sam nekaj drugo piknut.

Ekipa veli da normalno puni is mac air punjača koji je čini mi se 60W, tako da i ovaj tvoj xiaomi bi trebal radit (superica ak radi kak spada, mogel bi to piknut).

 

No dosta ljudi daje svoj glas ankeru, pa sam zato i pitao jel to kao neki best buy za nas koji ne bi htjeli dat 40ak ojrića za origigi 20w apple brick.

 

Ono što sam primjetio je da npr xiaomi powerbank 10k mAh koji imam doma ne puni iphone (ni pro ni plus model).

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 11:37 (sinkee).
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...
Ono što sam primjetio je da npr xiaomi powerbank 10k mAh koji imam doma ne puni iphone (ni pro ni plus model).

 Imam Xiaomi 20000mAh Redmi 18W fast Chargr Powerbank, radi odlicno sa 15PRO (model: PB200LZM)

AMD Ryzen™ R7
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Nastavljam na sebe od prije vezano za battery drain,od kad sam na 17.2.1 baterija ide dole pino brže nego 17.2 a koristim mob u istim uvjetima i situacijama. Mob je 15 pro max kupljen nov prije mjesec dana

Kad sam vani na mobilnom netu, i radi spotify, pa cak i doma na YT, nenormalno se crpi baterija.

Na 17.2 bi na kraju dana imao 55-50 posto, a sad mi toliko dođe popodne

Gledam i vidim da je screen idle time odjednom ogroman? Iako mi je ekran ugašen i nemam always on ni standby on.

Nešto su sjebali jebeno. 

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Tebi se nešto gadno poremetilo. Pogledaj ovo ako nisi ->

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 16:45 (Entry Point).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...

Tebi se nešto gadno poremetilo. Pogledaj ovo ako nisi ->

 Probao sve to, i dalje isti problem.

Valjda će sljedeći update to popraviti

404 Greške a nema ih nigdje
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 20:46 (Bug Manijak).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Napravi backup svega i vrati ga na tvorničke postavke. Načekat ćeš se do drugog ažuriranja, ako ono uopće i riješi problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 22:12 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Napravi backup svega i vrati ga na tvorničke postavke. Načekat ćeš se do drugog ažuriranja, ako ono uopće i riješi problem.

 Probat ću još par stvari, pa ću vidjet, ako ne onda ću napravit reset.

Baš sad napravio Network Reset, i vidim da nakon restarta imam više baterije nego prije restarta? (Prije Restarta 95, nakon 96) wtf.

 

404 Greške a nema ih nigdje
12 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

vjerojatno ti onda baterija nije kalibrirana, tj. kontrolerom. bilo mi je tako na iphone 11, iz istyle servisa su mi rekli da se mob prazni do 0%, tj dok se ne ugasi i puni se do 100% i potom se još ostavi pol sata na punjaču. to sam ponovio 3x i trajanje baterije se unomralilo nakon toga. nezz jel još uvijek ista procedura oko toga...

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Hornet_93 kaže...

vjerojatno ti onda baterija nije kalibrirana, tj. kontrolerom. bilo mi je tako na iphone 11, iz istyle servisa su mi rekli da se mob prazni do 0%, tj dok se ne ugasi i puni se do 100% i potom se još ostavi pol sata na punjaču. to sam ponovio 3x i trajanje baterije se unomralilo nakon toga. nezz jel još uvijek ista procedura oko toga...

 Interesantno, izgleda da mi je update na 17.2.1 nešto gadno poremetio, pratit ću stanje ovih dana pa ću i to probati

404 Greške a nema ih nigdje
8 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Cijena od 1250 eura za iphone 15 pro max 256gb je dobra ili losa?

12 Dobra cijena
0 Losa cijena
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Naravno da je... Gdje to?
8 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Njuskalo. Kupljen u HT, ima racun, vakumiran
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Repko kaže...
Njuskalo. Kupljen u HT, ima racun, vakumiran

 Je li u pitanju nov, nekorišten, "friški" primjerak?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Danas uzet u HT-u. Vakumiran, novi.
Javim kako prode, trebao bih uskoro preuzeti
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 17:58 (Repko).
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Repko kaže...
Danas uzet u HT-u. Vakumiran, novi.
Javim kako prode, trebao bih uskoro preuzeti

 Uuuu, dobro je, mislio da je star 3 mj., samo resetiran na tvorničke

 

 

Inače čestitam na novom mobu, nemoj nam cmizdrit ak dolaziš sa Androida (pogotovo nekog novijeg Samsung Galaxya sa Exyem), a malo ti je komplicirano koristit nov IPhone...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo ga. Ide zeni, upgrade sa iphone 11 pro.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Dobra neka žena bila prošlu godinu :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Upravo suprotno, bila je jako zločesta 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...

Dobra neka žena bila prošlu godinu :)

 Vjerovatno su je kolegice s posla zaebavale i govorile joj "prijeđi na iOS, tak ćeš postati prava ženska", a imala je do tad Galaxy S22 ultra, tak da se sad može njima izrugivat

 

Sprdam se naravno, to sigurno nije razlog zaš joj je uzeo novi iP15 Pro Max

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 21:54 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bug Manijak kaže...
Marko :D kaže...

Napravi backup svega i vrati ga na tvorničke postavke. Načekat ćeš se do drugog ažuriranja, ako ono uopće i riješi problem.

 Probat ću još par stvari, pa ću vidjet, ako ne onda ću napravit reset.

Baš sad napravio Network Reset, i vidim da nakon restarta imam više baterije nego prije restarta? (Prije Restarta 95, nakon 96) wtf.

Trebaš izvršit kalibraciju baterije. Vjerojatno ti se zbog toga brzo baterija i prazni. Recimo, indikator kaže da je baterija 100% puna, a ona je u stvari 70% puna. Kod nekalibrirane baterije, često se zna događati da se mobitel ugasi i prije nego što dođe na 0% (tipa ugasi se na 10, 20%). Rješenje je kompletno pražnjenje, na 0%, da se on sam ugasi i potom punjenje na 100% s tim da se ostavi dodatnih 30 minuta (može i duže) na punjaču. 
Probaj pa vidi. Ako ništa ne pomogne, niti reset, nosi ga na garanciju jer može biti da je do same baterije.
Hornet_93 kaže...

vjerojatno ti onda baterija nije kalibrirana, tj. kontrolerom. bilo mi je tako na iphone 11, iz istyle servisa su mi rekli da se mob prazni do 0%, tj dok se ne ugasi i puni se do 100% i potom se još ostavi pol sata na punjaču. to sam ponovio 3x i trajanje baterije se unomralilo nakon toga. nezz jel još uvijek ista procedura oko toga...

Najbolja fora je što pražnjenje na 0% nije dobro za bateriju, ali opet, ako hoćeš da ona funkcionira normalno, moraš je kalibrirati. 

5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...
Bug Manijak kaže...
Marko :D kaže...

Napravi backup svega i vrati ga na tvorničke postavke. Načekat ćeš se do drugog ažuriranja, ako ono uopće i riješi problem.

 Probat ću još par stvari, pa ću vidjet, ako ne onda ću napravit reset.

Baš sad napravio Network Reset, i vidim da nakon restarta imam više baterije nego prije restarta? (Prije Restarta 95, nakon 96) wtf.

Trebaš izvršit kalibraciju baterije. Vjerojatno ti se zbog toga brzo baterija i prazni. Recimo, indikator kaže da je baterija 100% puna, a ona je u stvari 70% puna. Kod nekalibrirane baterije, često se zna događati da se mobitel ugasi i prije nego što dođe na 0% (tipa ugasi se na 10, 20%). Rješenje je kompletno pražnjenje, na 0%, da se on sam ugasi i potom punjenje na 100% s tim da se ostavi dodatnih 30 minuta (može i duže) na punjaču. 
Probaj pa vidi. Ako ništa ne pomogne, niti reset, nosi ga na garanciju jer može biti da je do same baterije.
Hornet_93 kaže...

vjerojatno ti onda baterija nije kalibrirana, tj. kontrolerom. bilo mi je tako na iphone 11, iz istyle servisa su mi rekli da se mob prazni do 0%, tj dok se ne ugasi i puni se do 100% i potom se još ostavi pol sata na punjaču. to sam ponovio 3x i trajanje baterije se unomralilo nakon toga. nezz jel još uvijek ista procedura oko toga...

Najbolja fora je što pražnjenje na 0% nije dobro za bateriju, ali opet, ako hoćeš da ona funkcionira normalno, moraš je kalibrirati. 

 Joj bože pa zar u 2024 godini jos neko šrica o ovome? Sigurno ce proizvodjac ostaviti kupcu da "kalibrise" bateriju i eventualno salje na garanciju???? U doba kada ti je mob mini komp ti pricas o praznjenju baterije na 0%? Nije ti palo na pamet da 0% na ekranu nije i 0% u stvarnosti? Doduse s obzirom na naslov foruma....

11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Kad je mob doma na Wifi i ne radi ništa posebno, onda je sve normalno, mena nikakvog pražnjenja ni ništa

Ali izgleda da kad odem van i upalim Spotify i Mobilni net, Spotify drži screen idle i crpi bateriju. Iako je Backround Refresh njemu OFF, i napravio sam novi clean install njega.

Sve ostalo izgleda ok, samo ne znam zašto se ovo događa.

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Probaj ugasiti 5G, u urbanim sredinama se muči i to može crpiti bateriju. Meni je 5G mobilni internet znao potpuno krepati iako piše da je puni signal. 4G je brz i stabilan.

Ili je to ili je Spotify zbugiran.
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Znaš što probaj napraviti. Probaj ručno unijeti APN u postavkama mreže. Prepravi profil da bude identičan podacima koji se nalaze na stranicama operatera. 

 

Već sam negdje vidio da je netko imao problema s trajanjem baterije na mobilnoj mreži jer APN nije dobro bio namješten. Također, ugasi 5G jer ti ždere bateriju bez veze (5G NSA se oslanja na 4G mrežu pa samim time troši i više baterije).

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 14:42 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Znaš što probaj napraviti. Probaj ručno unijeti APN u postavkama mreže. Prepravi profil da bude identičan podacima koji se nalaze na stranicama operatera. 

 

Već sam negdje vidio da je netko imao problema s trajanjem baterije na mobilnoj mreži jer APN dobro nije bio namješten. Također, ugasi 5G jer ti ždere bateriju bez veze (5G NSA se oslanja na 4G mrežu pa samim time troši i više baterije).

 5G mi je uvijek Off, stalno sam na 4G, ovo je vjv do Spotify-a ali i možda i do APN-a, provjerit ću i to, nez oće li Spotify neki update izbacit brzo, al ovo je stvarno čudno.

NA 17.2 je ok sve bilo, dođe 17.2.1 i ovo bude. 

404 Greške a nema ih nigdje
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Da li je itko imao problem sa čekanjem uređaja u zadnje vrijeme? Specifičnije, naručio sam Natural Titanium Pro 256GB u T-comu 17.11. Još me nitko nije zvao da je uređaj stigao i bio sam u međuvremenu direktno kod njih jednom pitati za stanje narudžbe. Kažu ništa dok te ne zovu.

 

Nisam očekivao da je stanje uređaja ovako koma 3 mjeseca nakon releasea...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 17:11 (_Ven0m_).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Storniraj narudzbu, trazi pare natrag i kupi ga negdje u ducanu. 90dana prelazi svaki razuman rok za ispunjenje, tj isporuku potrosacke elektronike.
Halo Bing! Kako bratec?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Apachy kaže...
Storniraj narudzbu, trazi pare natrag i kupi ga negdje u ducanu. 90dana prelazi svaki razuman rok za ispunjenje, tj isporuku potrosacke elektronike.

 Da, razmišljao sam o tome. Sva sreća pa nisam nikakvu lovu davao u startu. Tcom traži 300€ kapare (kad dođe do isporuke uređaja) i dalje naplata ide uz tarifu na ugovor od 2 godine. 

 

Gospodična na šalteru mi je rekla da je imala ekipu koji su čekali dva mjeseca za isporuku. Ok, to mi drži vodu kad device izađe i hype za iPhone je očito visok, ali ovo mi sad baš više i nema smisla.

13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Koju boju izabrat za iPhone 15? 

 

I gdje uzeti nekakav dobar case/masku?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 22:16 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice